Α2 Γυναικών | Πρώτη νίκη για το Αρκάδι.

Έσπασε το ρόδι ο Αρκάδι στην Α2 γυναικών, καθώς μετά από ένα ενδιαφέρον ματς επικράτησε  εκτός έδρας με 43-51 με αντίπαλο τους Κυρίαρχους στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Κόουτς Πλευράκη, είχε την ευτυχία να πάρει μεγάλο προβάδισμα εξ αρχής, το οποίο διεύρυνε μέχρι το ημίχρονο, χάρη στην εξαιρετική αμυντική λειτουργία και το σωστό "διάβασμα" στην επίθεση..

Στην επανάληψη και πάρα του ότι  στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε χωρίς "αεροπορία", καθώς  οι Ζουμπεράκη, Μιχελιδάκη και Καζά έκαναν πέντε φάουλ, διαχειρίστηκε άριστα το προβάδισμα, μένοντας κυρίως συγκεντρωμένο και ψύχραιμο , πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη, που θα βοηθήσει σημαντικά κυρίως στον τομέα της ψυχολογίας.

Κυρίαρχοι – Αρκάδι Ρεθύμνου 43-51
Διαιτητές: Μυλωνάς, Σωτηρχέλης
Δεκάλεπτα: 4-12, 17-29 (ημίχ.), 28-34, 43-51.

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Δ. Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου 4, Σταθάκη 4, Νεάρχου 10, Παπαϊωάννου 19, Κοντοδιού 2, Παπακωνσταντίνου 4.
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ( Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 14, Κουλούρη Σ. 18 (1), Ρήγα 3 (1), Μούκα 6 (1), Ζουμπεράκη 1, Μιχελιδάκη 2, Καζά 6, Κανδεράκη 1.