Νίκη πρωτιάς για τις κορασίδες του ΟΑΧ.

Πολύ κοντά στην κατάκτηση του παγκρήτιου τίτλου,βρίσκεται ο Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων, καθώς οι κορασίδες του Μιχάλη Κασικτσόγλου κατάφεραν να νικήσουν (έστω και οριακά) το Αρκάδι με 48-47 εντός έδρας, και πλέον είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρώτη θέση.

Οι Χανιώτισσες μετά το ισορροπημένο ξεκίνημα, στην δεύτερη περίοδο πήραν τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο στην τελευταία περίοδο το Αρκάδι με αντεπίθεση διαρκείας μετέτρεψε το 33-25 (20') σε 48-47, κάνοντας το ματς ντέρμπι, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους γηπεδούχες να πανηγυρίζουν την νίκη- τίτλο της ομάδας τους.

ΟΑΧ -ΑΡΚΑΔΙ 48-47
Δεκαλεπτα: 18-16,33-25 (ημ),43-36,48-47

ΟΑΧ (Μ.Κασικτσόγλου):Τσώνη 2,Δερμιτζάκη 16,Βασιλογιαννάκη 6,Παπαδάκη 2,Δασκαλίδου 10,Σκουμπάκη 12.
Αρκάδι (Κ.Πλευράκης):Θεοδοσουλάκη 17,Μικεδάκη Ε 3,Ουρανού 6 (2),Σταυγιανουδάκη 9,Φραγγελάκη 8,Καλαιτζιδάκη 4 .