23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα Α1 και της Α2, κατηγορίας και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α1)  XPRESS COPY - MUEBLO PLUS 58-48
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 25-06, 31-28, 46-34, 58-48.
XPRESS COPY (Πιοτογιαννάκης) : Πιοτογιαννάκης 6(2), Γιαννούλης, Καλογεράκης 4,Ορφανουδάκης 11, Γκάτσιας 8(1), Σπιτάς 8, Ζουμπεράκης 16, Κεγιαδάκης 6, Μαθηνός.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Κοντουδάκης 12, Καλιδωνάκης 13, Χατζηδάκης 10(1), Κλάδος, Φίλας 7, Παπαδάκης 6, Βρακίδης.

(A1)  PLATANOS TOURS - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 63-45
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 11-17, 22-19, 41-38, 63-45.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης M.): Καρπουζάκης 16, Δαμανάκης 17(3),Αγγελάκης 21(1), Καταρτζής 3, Βουγιουκαλάκης M. 6, Βελονάκης.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 6, Κατσαντώνης 12,Λυκάκης 5, Ανεζάκης 10(2), Αλυγιζάκης 2, Θεοδοσόπουλος Σ., Συριανόγλου 3(1),Τσιμπισκάκης 5(1), Δρουδάκης.

(Α1)  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 64-76
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 21-20, 31-45, 42-64, 64-76.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιννάκης Μ.): Σαβοργιννάκης Μ. 11(3),Μαθιουδάκης 3(1), Ξανθόπουλος, Πετρακάκης 9(3), Παπαδάκης 21(2), Παναγιωτάκης,Σαβοργιννάκης Β. 13, Σερσεμής 7.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 15(1),Μαλλιαρός, Μαμαλάκης Σ. 2, Κυδωνάκης 9(2), Τσιχλής 7(1), Μαμαλάκης Ν. 13,Φουντουκίδης 13(1), Μουλίτσας 7(2), Κανλής 10(1).

(Α1)  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - HAAGEN DAZS BC 61-72
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 16-16, 33-38, 44-60, 61-72.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τζενεβράκης, Ροδινός): Φωτάκης 2, Πελιβανίδης 11, Μανέττας 11(1), Τρανταλίδης 3(1),  Τζενεβράκης, Αντουράκης 13(2), Λαμπαρδάκης 12(1),Χαιρέτης 6, Σεγρεδάκης 3(1).
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης, Ξενίδης) : Λαγουδάκης 9(2), Κούμουλος 33(8), Καλαϊτζάκης 25(6), Πλεμένος 3(1), Μπονατάκης, Γκοκίτζας 2, Πηγουνάκης, Χατζηδάκης.

(A1)  ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ - PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ  36-74
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα:08-14, 16-39, 22-52, 36-74
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Ρούλιος Α. 16, Οικονομάκης, Αποστολάκης 6,Ρούλιος Κ. 4, Ξενάκης 2, Θωμαδάκης 2, Ζουμπουλάκης Ν. 6 (1).
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 5 (1), Πατέρας 7 (1), Σταυρουλάκης 6, Κιουρτσιδάκης 4, Νύκταρης 8 (1), Νταλιάνης 4, Νικολακάκης, Μαραυγάκης 2,Κωνσταντινίδης 2, Χατζηκωνσταντίνου 16, Βασιλάκης 20 (1).

(A1)  Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  74-62
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 21-15, 40-28, 56-53, 74-62
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 5, Χρυσουλάκης 9 (1), Κλήμος 15, Καίσαρης 22 (2), Καλογεράκης, Μπούτσιας, Παπαδάκης 4, Κανακάκης 6,Παπαδογιαννάκης Π. 2, Θεοδοσουλάκης, Οικονομίδης 11 (3)
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Οικονόμου): Μυλωνάς 2, Λίτινας 7 (1), Καρακεσίσογλου 11 (1),Ψαρουδάκης 9 (1), Παπαγρηγορίου 12 (2), Ζούκης, Θεοδωρόπουλος, Ηλιόπουλος,
Στάμος 21 (3).

Στατιστικά Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A1 (9η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 241
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 240
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 161
4 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 157
5 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 152
6 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 138
7 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 135
8 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 133
9 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 128
10 Ζουμπερακης XPRESS COPY 124

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (9η Αγωνιστική)
1 Κούμουλος HAAGEN DAZS 45
2 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 29
3 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 29
4 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 25
5 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 23
6 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 21
7 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 17
8 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 17
9 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 14
10 Τσιμπισκακης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 14
11 Λαγουδάκης HAAGEN DAZS 14
12 Νύκταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 14

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-2018

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 18 9 9 0 730 507 223
2. HAAGEN DAZS BC 17 9 8 1 709 475 234
3. ΚΟΥΜΟΙ 17 9 8 1 641 465 176
4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 16 9 7 2 634 547 87
5. MUEBLO PLUS 14 9 5 4 450 498 -48
6. EKΠAIΔEYTIKOI 13 9 4 5 528 601 -73
7. ΠANEΠIΣTHMIO 12 9 3 6 554 580 -26
8. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 12 9 3 6 453 584 -131
9. XPRESS COPY 12 9 3 6 513 575 -62
10. PLATANOS TOURS 11 9 2 7 490 548 -58
11. ΦOITHTEΣ 11 9 2 7 508 602 -94
12. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 9 9 0 9 375 603 -228

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-A) THINK VILLA - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  (καν. 48-48) παρ. 61-49
Διαιτητές: Μακρογιάννης Γιάννης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 07-15, 23-24, 34-36, καν. 48-48, παρ. 61-49.
THINK VILLA (Καζίλας, Πλεμένος) : Καμαρείτης 5(1), Αντωνίου 15(2), Πολιουδάκης 6,Καζίλας 12, Στεργίακης 4, Πηγουνάκης 19.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός) : Σταυριανάκη 1, Νικολιδάκης 10(2), Μισιργής 12(1),Δαμιανός 3, Λεβεντάκης 9, Παπατριανταφύλλου 6, Μανωλουδάκης 2, Διαμαντής 6.

(Α2-A) DOMEK – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 39-66
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 10-17, 14-26, 23-49, 39-66
DOMEK (Δούκας) : Δούκας 7(1), Ντρέκος 4,  Κατσαντώνης 10, Μαθιουδάκης 2,Παλιεράκης 3, Αποστολάκης 13.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 18(2), Σταρράς 9(1),Μαραγκουδάκης 10(1), Μεξης 7, Βασιλακάκης, Παναγιουλάκης 4, Καλυβιανάκης 8(1), Λελεδάκης 4, Ρουμαντζής, Νεονάκης 4, Διβανής 2.

(Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 44-47
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 12-13, 21-22, 35-33, 44-47.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης) : Χόμπης Γ. 2, Χόμπης  Β. 4, Μαλανδρίνος 5(1), Αθανασιάδης,Ξενάκης 15, Νιωτάκης, Βεργίτσης 3(1), Βερυκάκης, Παλαφούτης 15(3).
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης) : Βότζης 8, Βαμβακάς, Μαρίνος 22(1),Μάνεσης, Γρηγοράκης 5, Καλλέργης 2, Παραδεισανός 4, Φραγκιαδάκης 1, Γαβράς 2,Μπουλούμπασης 3(1), Μπαραδάκης.

(Α2-A) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 49-36
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 13-03, 19-22, 39-32, 49-36.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος) : Γούδας 4, Σιβαρόπουλος 3(1), Ζαχαράκης 6, Αργυρίου 8,Τζανάκης 10, Παρασκάκης 6, Βλαχοπάνος, Μουχασίρης 3, Παπαδόπουλος 4,Σαμωνάκης 5.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης, Δουζίνας 5, Λίτινας 7(2), Αντωνόπουλος, Γαλερός 3, Κλάδος 1, Δούβρος 6, Καραογλάνης 6, Σταυρουλάκης Ν.3(1), Γαμβρέλας 4, Καλλιτσουνάκης 1.

(Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 0-20 (AA)
ΡΕΠΟ: (Α2-A) CRETAN INOX

Α2-A Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (7η Αγωνιστική)
1 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 119
2 Κατσαβίδης CRETAN INOX 79
3 Μαρίνος NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 69
4 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 68
5 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 67
6 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 67
7 Τζανάκης ΙΑΤΡΟΙ 67
8 Αντωνίου THINK VILLA 66
9 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 66

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (7η Αγωνιστική)
1 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 13
2 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 12
3 Αντωνίου THINK VILLA 12
4 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 11
5 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 9
6 Κατσαβίδης CRETAN INOX 8
7 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 8
8 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 8
9 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 8
10 Δούκας DOMEK 8

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α Ομίλου 2017-2018
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. CRETAN INOX 12 6 6 0 362 233 129
2. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 11 6 5 1 325 245 80
3. ΔIKHΓOPOI 11 6 5 1 279 215 64
4. ΙΑΤΡΟΙ 11 6 5 1 302 266 36
5. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 11 7 4 3 353 366 -13
6. THINK VILLA 9 6 3 3 273 292 -19
7. ΠPΩTOBAΘMIA 9 6 3 3 303 293 10
8. BPAKOΦOPOI 8 7 1 6 342 359 -17
9. DOMEK 8 7 1 6 266 388 -122
10. TEE PEΘYMNOΥ * 7 6 2 4 226 286 -60
11. ΡΑΨΩΔΙΑ 7 7 0 7 285 373 -88

* ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ (ΑΑ)

Ανακοίνωση από την Επιτροπή Ποινών, 26/02/2018 Η Επιτροπή ποινών του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 στη συνεδρίαση του στις 26/02/2018, αφού έλαβε υπόψη του τα Φ.Α. και τις αναφορές των ορισμένων διαιτητών για τους αγώνες:

(Α2-A) THINK VILLA - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  (24.2.2018 και ώρα 15.10),αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή αποκλεισμού  ΤΡΙΩΝ  (3) αγωνιστικών στον αθλητή  ΛΕΒΕΝΤΑΚΗΣ (ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ)  σύμφωνα με το άρθρο 4ο των κανονισμών του  Ε Π.Κ.Π.Κ. 

(Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ  (25.2.2018 και ώρα 13.00),αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή  αποκλεισμού  ΤΡΙΩΝ  (3) αγωνιστικών στον αθλητή  ΧΟΜΠΗΣ (ΡΑΨΩΔΙΑ)  σύμφωνα με το άρθρο 6ο και 21ο  των κανονισμών του . Ε Π.Κ.Π.Κ. και την  ποινή αποκλεισμού  ΔΥΟ  (2) αγωνιστικών στον αθλητή  ΒΑΜΒΑΚΑΣ (ΝΕΟΙ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)  σύμφωνα με το άρθρο 5ο των κανονισμών του  Ε Π.Κ.Π.Κ. 

(Α2-A) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE (25.2.2018 και ώρα 14.30), αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή αποκλεισμού  ΤΡΙΩΝ  (3) αγωνιστικών στον αθλητή  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΙΑΤΡΟΙ)  σύμφωνα με το άρθρο 4ο των κανονισμών του Ε
Π.Κ.Π.Κ. και την  ποινή αποκλεισμού ΤΡΙΩΝ  (3) αγωνιστικών στον αθλητή  ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΟΙΟΝΟΣ-ΒΑRCODE)  σύμφωνα με το άρθρο 4ο των κανονισμών του Ε Π.Κ.Π.Κ. 

Επιτροπή ποινών 2017-2018
ΑΡΑΜΠΑΖΟΓΛΟΥ
ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ
ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΑΚΗΣ

Πρόγραμμα 10ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 8ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 3 Μαρτίου 2018
15:30 (Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.
ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
17:00 (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
18:30 (A1) MUEBLO PLUS - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
20:15 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - XPRESS COPY
Κυριακή 4 Μαρτίου 2018
10:30 (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
12:00 (Α2-Β) MACRON STORE - BUENO HOTEL
13:30 (Α2-Β) L' ETOILE DU SUD - KLADOS TOURS
15:00 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
16:45 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PLATANOS TOURS
18:30 (A1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
20:15 (A1) HAAGEN DAZS - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΣΥΦΑΡ




Από το Blogger.