Το θρίλερ στον Κύδων(pics).

Με το δεξί μπήκε στο 2018 και στο β΄γύρο, το ανδρικό του Κύδωνα, καθώς σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, επικράτησε στις λεπτομέρειες της Πεδιάδας με 63-65, στην Χερσόνησο.

Η Χανιώτικη ομάδα  έμεινε χωρίς το βασικό της play maker Σ.Λυρώνη για πάνω από 25 λεπτά εξαιτίας αποβολής του  με δυο αντιαθλητικά φάουλ από το δωδέκατο λεπτό.

Η ομάδα των Χανίων ανασυντάχθηκε στα νέα δεδομένα και παρά την δυναμική επιθυμία των γηπεδούχων να πάρουν την νίκη, πιο τυχεροί και ψύχραιμοι στο τέλος, κατάφεραν αυτό το σπουδαίο αποτέλεσμα.

ΠΕΔΙΑΔΑ - ΚΥΔΩΝ 63-65

Πεδιάδα (Μαυρόπουλος Χρ.): Χριστοδουλάκης 22(2) ,Φασουλακης 11(1) ,Αλμπαντακης 4