Το πανόραμα των παίδων Α" , 16η αγωνιστική.


Δείτε  τα φύλλα αγώνα , τα αποτελέσματα και την επόμενη αγωνιστική με τις νέες ημερομηνίες, καθώς και την βαθμολογία στην 16η αγωνιστική, των παίδων Α΄ΕΚΑΣΚ.

Ο Ηρόδοτος με την μεγάλη νίκη του στο ΒΑΚ, σε ένα παιχνίδι -διαφήμιση του μπάσκετ, έχει τον πρώτο λόγο όσον αφορά, την κατάκτηση της πρώτης θέσης.


ΠΑΙΔΕΣ Α’ (16η αγωνιστική)
Εργοτέλης-A.O. Ακρωτηρίου 49-85
Δικαία εκτός έδρας επικράτηση του Ακρωτηρίου, επί του Εργοτέλη με 49-85,που σημείωσε την 5η νίκη του στο πρωτάθλημα παίδων, εξασφαλίζοντας την παραμονή του, σε αντίθεση με τον "ιστορικό" Εργοτέλη, που υποβιβάζεται στην Β΄κατηγορία.

Δεκάλεπτα: 12-17, 18-43 (ημ), 35-71,49-85
Εργοτέλης(Χριστοδούλου) :Λαγουδάκης 13(1) ,Βαρδάκης 2 ,Γιαμιαδάκης ,Γιαννόπουλος 3(1) ,Καβουσάκης 20 ,Καραταράκης 2 ,Μαυράκης 4 ,Φραγκιόγλου 4(1) ,Φρέσκος 1 ,Μελιδωνιώτης ,Σωμαράκης ,Μπριτζολάκης.
Α.Ο. Ακρωτηρίου (Αθ. Αζάς):Κωσταράς-Στεφάνου 4, Βαλαδάκης Χ., Ρομπολάκης Ναπ. 10, Νεονάκης Φ. 14 (1),Ρομπολάκης Παν., Μαυρεδάκης Αλ. 6,Μαρινάκης 25 (1), Ματαράγκας 2,Γκουγκουστάμος 2, Αζάς 14 (1), Παπαδομανωλάκης, Βαλαδάκης Γρ. 8.*

Ρεθυμνο BC-Αναγ. Αρκαλοχωρίου 53-46 .
Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις πολλές βολές, το Ρέθυμνο BC, επέβαλε την δυναμική της έδρας του και νίκησε δύσκολα την μαχητική Αναγέννηση με 53-46.  "Συνολικά στον αγώνα είχαμε 22/43 βολές", αναφέρει η ομάδα της Αναγέννησης. 

Δεκάλεπτα : 11-9, 13-13, 15-11, 14-13.
Ρεθυμνο BC : Μαρουδης, Τσαγκαράκης, Δερεδάκης 6 Αστρινάκης 10(2), Μεταξλας, Λεμονακης 3(1), Καλαιτζάκης 9 Κουλουλιας 4 Μπιτρι, Δουσμάνης 7 Λεμονάκης, Λουβιτακης 14.
Α.Σ.Α. Αναγέννηση : Αθανασιάδης, Μωραιτάκης, Παπουτσάκης, Στυλιανάκης Δ. 7, Μορφιαδάκης, Τερζάκης, Σταματάκης 23, Νταναλάκης, Στυλιανάκης Ι. 10, Μελεσανάκης, Ντιντάκης, Ζωγραφάκης 6.

Σύντομα βίντεο-στιγμιότυπα..

ΗΡΆΚΛΕΙΟ  - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 76-51
Νίκη του Ηράκλειο επί του μαχητικού Ανδρογεα στην Αλικαρνασσό, σε ένα παιχνίδι, με πολλές όμορφες στιγμές, με τους Μπαγλάνη και Βαμβουκάκη, κορυφαίους σκορερς.
Σύντομα βίντεο-στιγμιότυπα..

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-11 ,18-16 (ημ), 16-10, 14-14
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ) :ΚΟΥΝΕΤΑΚΗΣ 8, ΝΤΑΗΣ, ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 6(1), ΜΑΤΘΑΙΑΚΗΣ 2, ΗΛΙΑΚΗΣ, ΓΚΙΖΗΣ 9, ΚΟΥΚΙΑΔΑΚΗΣ 11, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 6, ΙΝΙΩΤΑΚΗΣ 6, ΚΑΡΕΦΥΛΛΑΚΗΣ, ΒΑΜΒΟΥΚΆΚΗΣ 20(1), ΚΑΨΑΛΗΣ 8
ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (ΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗΣ) : ΞΗΡΟΥΔΑΚΗΣ, ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ 8, ΓΙ ΛΙ, ΤΣΙΜΠΙΜΠΑΚΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ 2, ΛΑΘΟΥΡΑΚΗΣ, ΜΠΑΓΛΑΝΗΣ 21, ΚΟΣΜΑΔΑΚΗΣ, ΣΗΦΑΚΗΣ Μ. 2, ΣΗΦΑΚΗΣ Γ. 17(2), ΑΝΤΙΦΥΛΙΩΤΗΣ 1, ΚΛΙΤΙ

Α.Ο. Κύδων-Ακαδημία Ρεθ. 20-0αα.



 

Ενδιαφέρουν

Από το Blogger.