33ο κορασίδων "Π.Καπαγέρωφ" | Στην Πτολεμαΐδα για τη διάκριση 4 Κρητικές.


Στην Πτολεμαΐδα  βρίσκονται  οι νεαρές (γεννηθείσες το 2004) Κρητικές της ΕΚΑΣΚ Παπαδάκη Σταυρούλα (φώτο ΟΑ Χανίων), Γιαννουλάκη Σοφία (Εργοτέλης), Μανουκάκη Χρύσα (Ηρόδοτος),  και Θεοδωσουλάκη Αθηνά (ΟΚΑ Αρκαδι), μαζί με τον Νομαρχιακό προπονητή Σπύρο Καρλάφτη, που επιλέχθηκαν για να συμμετέχουν στο τουρνουά Χριστουγέννων κορασίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ». 

Η Παπαμαρκάκη Μαρία Βασιλική (ΟΦΗ) δεν κατάφερε να βρεθεί στην αποστολή, λόγω ασθενείας και την θέση της πήρε η Γιαννουλάκη Σοφία του Εργοτέλη.

Τα  ταλαντούχα κορίτσια από την Κρήτη, θα αγωνιστούν στις ομάδες ΗΡΑ (Γιαννουλάκη, Μανουκάκη, Παπαδάκη έχοντας τον Σπ.Καρλάφτη προπονητή) και ΑΦΡΟΔΙΤΗ (Θεοδωσουλάκη) και θα επιδιώξουν να διακριθούν στην πόλη της Δυτικής Μακεδονίας ανάμεσα στις καλύτερες αθλήτριες απ’ όλη την Ελλάδα.

Διοργανωτές του camp είναι η Ε.Ο.Κ., η Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., η Δ.Ε.Η. και ο Δήμος Εορδαίας και προπονητές θα είναι ο Αργύρης Κουβαράς (Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.), Σπύρος Καρλάφτης (Ε.ΚΑ.Σ.Κ.), Έφη Βάνου (Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.) και Όλγα Κυρκοπούλου (Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.). 

Τα κορίτσια που θα πάρουν μέρος είναι τα εξής:
Ε.ΚΑ.Σ.Κ.: Σταυρούλα Παπαδάκη (13-1.77 Ο.Α. Χανίων), Χρύσα Μανουκάκη (13-1.70 Ηρόδοτος), ΄Σοφία Γιαννουλάκη (13-1.70 Εργοτέλης), Αθηνά Θεοδοσουλάκη (14-1.70 Αρκάδι Ρεθύμνου)
Ε.Σ.Κ.Α.: Λυδία Κυριακάκη (14-1.71 Κρόνος Γέρακα), Έλενα Ανδρικοπούλου (14-1.70 Κρόνος Γέρακα), Άννα- Μαρία Πρίφτη (14-1.80 Ρουφ ’80), Λυδία Χατήρα (11- 1.67 Αετός Πικερμίου), Αγγελίνα Κυρίδη (14-1.70 Κρόνος Γέρακα), Αντιγόνη Μαυράκη (14-1.78 Παναθηναϊκός), Εβελίνα Δαυλάκου (13-1.62 Παναθηναϊκός).
Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.: Γεωργία Γρηγοροπούλου (13-1.84 Γ.Σ. Κρόνος), Αγγελική Μπρίγκια (14-1.72 Πανελευσινιακός), Κατερίνα Δράκου (13-1.72 Ολυμπιακός), Ειρήνη Ανδρικοπούλου (14-1.73 Πρωτέας Βόλου), Μαριλένα Τσαγκαροπούλου (14-1.78 Πανιώνιος), Αναστασία Σακελλαρίδου (14-1.80 Φάρος Κερατσινίου).
Ε.ΚΑΣ.Θ.: Βιλερμίνη Σαράντη (14-1.81 Αστέρας Ιπποδρομίου), Κατερίνα Μπαξεβάνου (13-1.74 Παναθλητικός), Μαρίνα Κυρπιζλίδου 13-1.84 Άρης), Ραφαηλία Στεργάκη (14-1.73 Π.Α.Ο.Κ.), Ελένη Τζέλλου (14-1.79 Ηρακλής), Ελένη Μπουτσούκη (14-1.68 Π.Α.Ο.Κ.), Αλεξάνδρα Καζαμία (14-1.81 Π.Α.Ο.Κ.)
Ε.Σ.Κ.Α.Η.: Ισμήνη Καλατζή (14-1.78 Γλαύκος Πάτρας), Πετρούλα Κομματά (14-1.85 Γλαύκος Πάτρας).
Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.: Βαλεντίνα Τσαβόνι (14-1.75 Σύλλας Αιδηψού), Έλενα Νιτσόγλου (14-1.72 Σύλλας Αιδηψού).
Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.: Αναστασία Δροσούνη (13-1.77 Α.Γ.Ε. Πιερίας), Ξανθίππη Καρατάσιου (14-1.73 Πιερικός)
Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.: Ζωή Γκατζιώλη (13-1.78 Άμιλλα 2000), Τρισευγένη Φραγγέα (13-1.80 Α.Π.Σ. Αρίς), 
Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.: Πηνελόπη Πετρίδου (14-1.78 Ασπίδα Ξάνθης), Σταυρίνα Κερανοπούλου (14-1.82 Αστέρας Καβάλας).
Ε.Σ.ΚΑ.Β.Δ.Ε.: Παναγιώτα Ροντογιάννη (14-1.80 Νικόπολη Πρέβεζας), Αγγελική Χρηστάκη (13-1.68 Π.Α.Σ. Γιάννινα)
Ε.Σ.ΚΑ.Θ.: Μαγδαληνή Τσιούρβα (13-1.74 Σπάρτακος Λάρισας), Μορφούλα Χαλκιά (14-1.82 Γ.Σ. Σκιάθου), Πετρίνα Κανελλοπούλου (13-1.62 Ολυμπιακός Βόλου)
Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥΜ.: Γεωργία Ευαγγελίδου (13-1.70 Άργος Ορεστικό), Αναστασία Τζημορώτα (14-1.77 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου), Πηνελόπη Βασιλείου (12-1.85 Απόλλων Πτολεμαΐδας), Αγγελική Κρανιά (13-1.75 Α.Σ. Καστοριάς)
Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: Χρυσοβαλάντω Τσαούση (13-1.80 Α.Ε. Δικαίου), Βασιλική Αθανασοπούλου (13-1.86 Ιπποκράτης Κω)
Τ.Ε. ΧΙΟΥ: Μαριέττα Μπατή (14-1.75 Φ.Ο. Βροντάδου)
Ε.Σ.Κ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Μαρία Κοτσιπετσίδου (14-1.65 Α.Ο. Ερμούπολης)
Ε.ΚΑ.Σ.Χ.: Λυδία Πασχαλά (13-1.68 Σ.Κ. Ιερισσός)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ & ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ:
33Ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ  ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ» -3-6 /1/2018 ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠΕΜΠΤΗ 4  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ -  ΔΑΚ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
09:00 – 11:00     ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ  ΤΩΝ   ΟΜΑΔΩΝ  ΗΡΑ  &   ΟΥΡΑΝΙΑ          
11:00 –  13:00     ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ  ΤΩΝ   ΟΜΑΔΩΝ  ΑΦΡΟΔΙΤΗ & ΕΡΑΤΩ                

1Η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΔΑΚ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
17:00 –  18:45        ΗΡΑ –  ΟΥΡΑΝΙΑ                                                  
18:45 –  20:30        ΑΦΡΟΔΙΤΗ – ΕΡΑΤΩ                                                                            

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  5  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ - ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
09:00 –  11:00      ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΩΝ  ΟΜΑΔΩΝ  ΗΡΑ & ΕΡΑΤΩ    
11:00 –  13:00      ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ & ΟΥΡΑΝΙΑ                   

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  - ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
17:00 – 18:45                           ΗΡΑ – ΕΡΑΤΩ                                   
18:45 – 20:30                           ΑΦΡΟΔΙΤΗ -ΟΥΡΑΝΙΑ                                                   

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ - 3Η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
08.30 – 10.15                           ΗΡΑ – ΑΦΡΟΔΙΤΗ                        
10:15 – 12:00                          ΕΡΑΤΩ – ΟΥΡΑΝΙΑ                                
12.00 – 12.30                  ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΑΠΟΝΟΜΕΣ
Από το Blogger.