"Τρίτωσε" το κακό, με ήττα με ανατροπή για το Ηράκλειο. Η βαθμολογία.

Νέα ήττα στο τέλος για το Ηράκλειο, που δημιουργεί αρνητικό ρεκόρ. Μετά το (νωπό) ακόμα το σοκ της ήττας σε "νεκρό" χρόνο από τον Πανερυθραϊκό, την ανατροπή και ήττα στου Ζωγράφου , από τον ΕΦΑΟΖ (86-83, 2η αγωνιστική) , ήρθε και η σημερινή ήττα με 92-88 στην παράταση για την Κηφισιά, για να ( 9η αγωνιστική), τριτώσει το κακό.

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη, για ένα ακόμα ματς ξεκίνησε έχοντας τον απόλυτο έλεγχο και στα πρώτα 30 λεπτά άφησε την ΑΕΝΚ στους 8 πόντους, όμως στο τελευταίο  δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι, ροκάνισαν την διαφορά, πήγαν το ματς στην παράταση και εκεί έχοντας με το μέρος τους την ψυχολογία, έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη.

Δεν έφταναν οι 36 πόντοι του Μποχωρίδη να δώσει την νίκη, ενώ ο Ψαρόπουλος (24π)για τους γηπεδούχους, ήταν ο κορυφαίος από τους γηπεδούχους.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 92-88 παραταση (75-75 κ.αγ.)
Δεκάλεπτα: 08-20, 40-50 (ημ.), 58-66, 75-75 κ.α ., 92-88  παράταση
Διαιτητές : Τσάτσης-Νάστος
Α.Ε.Ν.Κ. (Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 12, Μοσχοβιτης 16(1), Κεφαλάς 12, Μαρινος, Ντουζιδης 8(2), Χαϊκαλης 5(1), Χατζηνικολας 15, Ψαροπουλος 24( 2), Πρεκας.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος, Σταμπουλής 11(1), Μποχωριδης 36(6), Λιανος 14, Πρωτογερακης 2, Καλατζης, Χάλαρης 10(2), Παπαδακης 3, Λακκας 12(1).