Το θρίλερ στο Εφηβικό του Εργοτέλη.Η βαθμολογία, η επόμενη μέρα..

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με πολλές ανατροπές, το Εφηβικό του Εργοτέλη, επικράτησε στο Λίντο της Αναγέννησης, με 65-64, στο ματς που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική.

Αρχικά η ομάδα των Τούσα-Βισκαδουράκη, ξεκίνησε καλύτερα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, με αντεπίθεση διαρκείας, πήραν τα ηνία, με επί μέρους σκορ 07-16, στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήγαν προηγούμενοι με 27-33, στο ημίχρονο.

Ο Εργοτέλης όμως αντέδρασε και με σερί 21-12, επανέφερε την τάξη και παρά την αντεπίθεση της ομάδας του Μιχάλη Καλαϊτζάκη, πιο ψύχραιμος και τυχερός στο τέλος, πήρε την νίκη.

Γ.Σ. Εργοτέλης - Α.Σ.Α. Αναγέννηση 65-64
Δεκάλεπτα : 20-17, 27-33(ημ.), 48-45 , 65-64.
Εργοτέλης (Τούσας-Βισκαδουράκης): Μπελιμπασάκης, Ξενάκης 13(3) Καραταράκης 4 Τσικνάκης 5 Κυριάκογλου, Φουντουλάκης, Μανιαδής 25 Αναστασάκης 6 Γιαννουλάκης, Κεφαλογιάννης 7, Λαγουδάκης 3(1) Τζωρτζης 2 .
Αναγέννηση (Kαλαϊτζάκης): Παπαδογιαννάκης 2 ,Μπιτσακάκης8(1) ,Στυλλιανάκης , Βλαχάκης Ζωγραφάκης Φ. 6  ,Σταματάκης 5 ,Σάντια 11 ,Κυριαζής 11,Βαρδαβας 20(3), Ζωγραφάκης Θ.