Ανδρών ΕΚΑΣΚ | Πεδιάδα -Εργοτέλης 62-68 (vid).

Πολύ σημαντική νίκη ενόψει και του στόχου του  στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Εργοτέλης, ο οποίος επιβλήθηκε της Πεδιάδας στην Χερσόνησο με 62-68, κατακτώντας τον  άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στο φινάλε του Α΄γύρου.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα στο σκορ και τους γηπεδούχους να  ξεφύγουν και να παίρνουν σημαντικό προβάδισμα στο ημίχρονο (41-33).

Όμως στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης, παραμένοντας ψύχραιμος και συγκεντρωμένος, βελτιώνοντας την άμυνά του και με σωστές επιλογές στην επίθεση, και με επί επί μέρους σκορ 06-21 κατάφερε την ανατροπή , παίρνοντας στο φινάλε  το ροζ φύλλο στις βαλίτσες του.

Στα αξιοσημείωτα η συμμετοχή του Χάρη Χαλκιαδάκη , μετά από 2μισι χρόνια, με την φανέλα των "κιτρινόμαυρων"

ΠΕΔΙΑΔΑ -ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  62-68
Δεκάλεπτα: 13-15, 41-33 (ημ.), 47-54 ,62-68
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης -Χρυσός.
ΠΕΔΙΑΔΑ (Μαυρόπουλος): Χριστοδουλάκης 12 (1), Φασουλάκης 4, Πετράκης 15(2), Κουτρούλης 8(1), Καραγιαννάκης, Δράγαζης , Μαστοράκης, Μεταξωτός 14(2), Τσαφαντάκης, Σπηλιόπουλος 9.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης-Τούσας): Ομηρόλης 3, Αθανασιάδης 10(1), Χωματάς 8 (1), Βερτούδος 15(1), Δαπουλάκης 14 (2), Χασάπης, Χριστοδούλου 4, Σκανδαλάκης 9, Δόσπρας 5, Χαλκιαδάκης.