4 Κρητικοί στο 34ο Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ».


Το 34ο  Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» θα διεξαχθεί στις Σέρρες, 26-30/12/2017 και διοργανώνεται από  την ΕΟΚ,   το Δήμο Σερρών, την ΕΚΑΣΑΜΑΘ  και  τον ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών. 

Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές επέλεξαν 4 αθλητές απο το Νησί μας ενώ ανακοίνωσε και τους παρακάτω αθλητές από την υπόλοιπη Ελλάδα,που θα λάβουν μέρος στο τουρνουά:

ΕΚΑΣΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΠΑΠΑΔΟΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    2004    1,83    ΟΦΗ
ΠΕΤΡΟΣΙΑΝ  ΜΑΡΙΟΣ    2004    1,80    Α.Ο.  ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ
ΜΑΝΩΛΗΣ  ΘΕΜΗΣ    2004    1,82    Α.Ο.  ΚΥΔΩΝ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ    2004    1,83    ΑΓΟΡ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ
    
ΕΣΚΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΜΑΤΣΙΡΑΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ    2004    1,90    ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ
ΔΗΜΟΥ  ΜΑΝΩΛΗΣ    2004    1,88    ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ
ΤΣΟΠΕΛΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ    2004    1,83    ΑΠΟΛΛΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ
ΜΠΑΡΛΙΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ    2004    1,91    ΑΠΟΛΛΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ
ΒΑΡΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,83    ΑΠΟΛΛΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ
ΛΕΒΕΝΤΗΣ  ΔΗΜΟΣ    2004    1,84    ΕΝΩΣΗ  ΙΛΙΟΥ
ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ    2004    1,80    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΧΑΤΖΗΣ  ΠΑΥΛΟΣ    2004    1,90    ΕΣΚΔ  ΝΕΑ  ΙΩΝΙΑ
ΡΑΛΛΙΔΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2004    1,81    ΕΚΠ. ΑΟ  ΠΛΑΤΩΝ
ΣΑΤΟΛΙΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2004    1,80    ΔΑΦΝΗ  ΔΑΦΝΙΟΥ
  
ΕΣΚΑΝΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΡΟΥΣΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ    2005    1,82    ΠΑΛΑΙΟ  ΦΑΛΗΡΟ
ΛΑΓΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    2004    1,90    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  Γ.Σ.Σ.
ΚΟΡΚΟΝΤΖΕΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ    2004    1,84    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  Γ.Σ.Σ.
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ    2004    1,83    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,80    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    2004    1,84    ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ.

ΕΚΑΣΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΓΚΙΒΙΣΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    2004    1,92    ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ    2004    1,98    ΧΑΝΘ
ΚΟΚΚΙΝΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,89    ΑΟΕΑ
ΣΑΝΙΩΤΗΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ    2004    1,82    ΑΣ  ΠΑΟΚ
ΤΣΙΜΕΡΙΚΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ    2004    1,84    ΔΕΚΑ
ΧΑΒΑΛΕΣ  ΣΤΕΛΙΟΣ    2004    1,90    ΧΑΝΘ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ    2004    1,88    ΑΚ  ΑΣΤΕΡΙΑ
            
ΕΣΚΑΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΚΑΡΑΛΗΣ  ΟΔΥΣΣΕΑΣ    2004    1,85    ΑΠΟΛΛΩΝ  ΠΑΤΡΑΣ
ΚΑΡΑΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,85    ΑΠΟΛΛΩΝ  ΠΑΤΡΑΣ
ΠΛΩΤΤΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2004    1,85    ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ A B C 
ΡΑΓΚΟΣ  ΠΕΤΡΟΣ    2004    1,80    ΕΣΠΕΡΟΣ  ΑΟΠΑ

ΕΣΚΑΒΔΕ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ    2004    1,80    ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    2004    1,84    ΑΓΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΖΗΚΟΣ  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ    2004    1,80    Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒ.

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΑΒΔΑΛΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2004    1,89    Α.Ο.ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΧΩΜΑΤΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,85    Σ.Ε.Φ.Α.ΟΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΜΟΥΡΓΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ    2005    1,83    Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΤΑΧΥΡΙΔΗΣ  ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ    2004    1,88    ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΣΑΒΒΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,80    ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝ.
ΑΙΒΑΖΙΔΗ  ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ    2004    1,80    ΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣΤΕΡ.
ΔΑΛΚΡΑΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2005    1,80    Γ.Σ.ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΚΑΣΚΕΜ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΚΑΡΥΩΤΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ    2004    1,92    ΑΓΕΠ
ΚΟΛΟΒΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,80    ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΚΟΖΑΣ  ΜΑΝΩΛΗΣ    2004    1,82    ΦΙΛΙΠΠΟΣ  ΒΕΡΟΙΑΣ
ΖΑΠΑΝΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    2005    1,97    ΑΓΕΠ

ΕΚΑΣΔΥΜ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΒΑΛΙΑΚΑΣ  ΑΝΤΩΝΗΣ    2004    1,85    ΗΡΑΚΛΗΣ  ΑΣ
ΚΗΠΟΥΡΙΔΗΣ  ΑΝΤΡΕΑΣ    2004    1,80    ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ  ΑΣ
ΓΕΡΟΚΩΣΤΑΣ  ΝΙΚΟΣ    2005    1,88    ΑΠΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΕΣΚΑΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΜΑΝΩΛΗΣ  ΑΛΕΞΗΣ    2005    1,84    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΙΩΑΝΝΟΥ  ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ    2004    1,98    ΑΙΟΛΟΣ  ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ    2004    1,86    Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΛΑΚΑΒΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    2004    1,88    Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ
ΚΥΡΙΤΣΗΣ  ΘΕΜΗΣ    2004    1,91    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΕΣΚΑΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΤΣΩΤΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2004    1,87    ΚΑΟ  ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΕΚΑΣΧ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ ΓΕΝ..    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΛΑΣΚΑΡΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2005    1,80    Α.Σ.ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.

ΕΣΚΑΣΕ    
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΛΟΥΛΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    2004    1,80    ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    2004    1,83    ΑΣΕ  ΜΠΟΥΚΑΛΗ

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ. ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΧΑΤΖΗΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    2004    1,90    ΓΑΣ  ΙΑΛΥΣΟΣ
ΑΛΑΒΕΡΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2005    1,89    Α.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ 2000

ΤΕ  ΣΑΜΟΥ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.ΓΕΝ.    ΥΨΟΣ    ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ    2004    1,93    Α.Σ.ΑΝΑΓΕΝ.ΣΑΜΟΥ

Επικεφαλής του Τουρνουά θα είναι ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, κ. Κώστας Πολίτης. Οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο τουρνουά είναι οι κ.κ.   Αστεριάδης Θεόδωρος,  Σγουρίτσας Χρήστος,  Δοξάκης Γιώργος, Τούφας Νίκος και οι Περιφερειακοί Προπονητές της ΕΚΑΣΑΜΑΘ κ.κ. Σαμαράς Ευάγγελος, Καλφόπουλος Νίκος. Επίσης στο τουρνουά θα συμμετέχει και μία ομάδα επίλεκτων αθλητών  της πόλης των Σερρών.    

Όλοι οι συμμετέχοντες, αθλητές και προπονητές, θα πρέπει να ειδοποιηθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες των Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την συμμετοχή τους στο τουρνουά και για τον τρόπο με τον οποίο θα μετακινηθούν.

Επίσης θα πρέπει να ενημερώσετε  εγκαίρως το Γραφείο Αναπτυξιακού  Προγράμματος της Ε.Ο.Κ. για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει και κυρίως για την μη συμμετοχή κάποιου αθλητή ή προπονητή, που δεν θα μπορέσει να συμμετάσχει στο Τουρνουά από 26-30/12/2017.

Η ημέρα αναχώρησης από Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι η Τρίτη 26/12/2017 και η ημέρα επιστροφής από Σέρρες το Σάββατο 30/12/2017.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να βρίσκονται στο ξενοδοχείο SIRIS HOTEL (Τηλ. 23210 – 38200 )στις 26/12/2017 μέχρι τις 20.00. 
H συνεδρίαση της Τεχνικής Επιτροπής θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο   στις 21.00. 
Οι αθλητές και προπονητές θα διαμείνουν στο ξενοδοχείο SIRIS HOTEL.

ΕΙΔΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ
1.    ΕΚΑΣΔΥΜ-ΕΚΑΣΧ-ΕΚΑΣΘ, θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα Γραφεία της Ε.Ο.Κ.  στη Θεσσαλονίκη (Καυταντζόγλειο Στάδιο) στις 14.00. Υπεύθυνος ο κ. Γραμμενίδης Αριστείδης, τηλέφωνο 6944-224413.Οι αθλητές  της ΕΚΑΣΑΜΑΘ  θα μετακινηθούν κατόπιν  συνεννόησης με τον κ. Γραμμενίδη.
2.    Οι  αθλητές  της  ΕΚΑΣΚΕΜ, θα  μετακινηθούν  με  το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει  από  τη  Θεσσαλονίκη, εκτός από  τους αθλητές του  νομού Πιερίας, που θα  μετακινηθούν με το  πούλμαν που θα αναχωρήσει  από  την Αθήνα , κατόπιν  συνεννόησης, με το Γραφείο  Ανάπτυξης.   
3.    ΕΣΚΑ- ΕΣΚΑΝΑ- ΕΣΚΑΗ- ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ-ΕΣΚΑΚ-ΕΣΚΑΣΕ θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ - Αθήνα, στις 09:30.
4.    ΕΚΑΣΚ οι αθλητές θα μεταβούν αεροπορικώς στην Αθήνα και θα μετακινηθούν με το πούλμαν, που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ –Αθήνα..
5.    ΕΣΚΑΒΔΕ, οι αθλητές θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ ΟΑΚΑ – Αθήνα, κατόπιν συνεννόησης με το  Γραφείο Ανάπτυξης.
6.    Ο αθλητής της Τ.Ε. ΣΑΜΟΥ θα μεταβεί αεροπορικώς στη Θεσσαλονίκη και θα μετακινηθεί με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από εκεί.
7.    Οι αθλητές της  ΤΕ  ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ θα  μεταβούν  αεροπορικώς  στην Αθήνα και  θα  μετακινηθούν  με το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει  από το  ΟΑΚΑ.
Από το Blogger.