menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 6.12.17 από kreta

23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 3ης μέρας και το πρόγραμμα (pics).

Κοινοποίησέ το :

Το Σαββατοκύριακο 2 και 3 Δεκεμβρίου 2017 συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – MUEBLO PLUS  33-43
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 10-11, 16-27, 24-36, 33-43.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου) : Μοσχάκης 2, Κατσαντώνης 8,Συριανόγλου 6(1), Μαραβελάκης 2, Θεοδοσόπουλος Σ., Θεοδοσόπουλος Μ.,Περαντωνάκης, Τσιμπισκάκης 13(2), Δρουδάκης 2, Χατζηνικολάου.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Κοντουδάκης 7, Καλιδωνάκης 4, Τσιλιεδάκης Λ. 3,Χατζηδάκης 14, Κλάδος, Ρακιντζής,  Φίλας 13, Παπαδάκης 2, Βρακίδης. 

(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – PLATANOS TOURS 45-61
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 07-16, 21-27, 32-46, 45-61.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης) : Ξενάκης 2, Οικονομάκης 11, Αποστολάκης 18, Ρούλιος Κ. 2, Λαδάκης Ν. 3(1), Ζουμπουλάκης Ν. 7(1), Παπαδογιανάκης Π. 2.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) :  Κλειδαράς 8(1), Καρπουζάκης 14(2),Δαμανάκης 4, Αγγελάκης 19, Κανταρτζής 10, Βουγιουκαλάκης Μ. 6.

(Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 66-56
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Φιλιππάκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 17-14, 32-25, 43-42, 66-56
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Ροδινός): Φωτάκης 6, Πελιβανίδης 5, Τζενεβράκης 3 (1),Τρανταλίδης, Αντουράκης 12, Λαμπαρδάκης 16, Χαιρέτης 2, Σεγρεδάκης 22 (4).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 10 (2),Μαθιουδάκης 3 (1), Ξανθόπουλος 1, Πετρακάκης 3 (1), Παπαδάκης 21 (3),
Παναγιωτάκης 5, Σαβοργιαννάκης Β. 13 (3), Σερσέμης.

(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ  50-68 
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 13-23, 25-36, 32-58, 50-68
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Οικονόμου): Ψαρουδάκης 12 (1), Μυλωνάς 2, Ζούκης, Μίγλης, Ηλιόπουλος 8, Καρακεσίσογλου 8 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Γιωργάκης, Στάμος 8 (1).
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Κανλής): Πολυδωρόπουλος 6, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 3 (1), Κυδωνάκης 13 (1), Τσιχλής 12 (4), Μαμαλάκης Ν. 14, Φουντουκίδης 4,
Σαπουντζής 2, Πατέντας 12, Μουλίτσας.

(A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.– XPRESS COPY  72-51
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Πετράκης Γιώργος.
Δεκάλεπτα: 22-03, 39-20, 57-31, 72-51.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 4, Χρυσουλάκης 22 (3), Κλήμος 11,Κανακάκης, Μπούτσιας 7, Καίσαρης 16 (1), Παπαδάκης, Παπαδογιαννάκης Π.,Οικονομίδης 12 (2).
XPRESS COPY (Φεσσάς): Κιαγιαδάκης 2, Κεφαλογιάννης 5, Ζήσιμος 3 (1),Ορφανουδάκης 12 (2), Γκάτσιας 5 (1), Σπιτάς 10, Ζουμπεράκης 8, Γιαννούλης 2,Πιοτογιαννάκης 4.

(A1) HAAGEN DAZS BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 66-73
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Πετράκης Γιώργος
Δεκάλεπτα: 19-17, 36-38, 57-57, 66-73.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Λαγουδάκης 6(2), Κούμουλος 27(4), Πλεμμένος 3(1),Καλαϊτζάκης 14(4), Θερμιώτης 8, Χατζηδάκης 3, Γκοκίτσας 5, Κουγιουμουτζής,
Πηγουνάκης.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 8 (2), Κιουρτσιδάκης, Μαραυγάκης 10, Νικολακάκης, Νύχταρης 11(3), Χατζηκωνσταντίνου 8, Βασιλάκης 28(3),Σταυρουλάκης 5(1), Πατέντας 1, Κωνσταντινίδης 2. 

Στατιστικά Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A1 (3η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 92
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 52
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 52
4 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 48
5 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 48
6 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 47
7 Αγγελάκης PLATANOS TOURS 46
8 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 46
9 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 44
10 Αποστολακης ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 43

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (3η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 14
2 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12
3 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 10
4 Κούμουλος HAAGEN DAZS 9
5 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 9
6 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 9
7 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 8
8 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 6
9 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 6

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. ΚΟΥΜΟΙ 6 3 3 0 212 116 96
2. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 6 3 3 0 220 163 57
3. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 6 3 3 0 255 189 66
4. ΠANEΠIΣTHMIO 6 3 3 0 204 167 37
5. HAAGEN DAZS BC 5 3 2 1 202 167 35
6. MUEBLO PLUS 5 3 2 1 126 136 -10
7. PLATANOS TOURS 4 3 1 2 164 177 -13
8. EKΠAIΔEYTIKOI 4 3 1 2 150 192 -42
9. XPRESS COPY 3 3 0 3 172 208 -36
10. ΦOITHTEΣ 3 3 0 3 164 211 -47
11. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 3 3 0 3 133 188 -55
12. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 3 3 0 3 124 212 -88

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-A) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 53-47
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 15-07, 32-21, 42-33, 53-47.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 13(2), Τζανουδάκης, Κακλαμάνος 9, Καλαϊτζάκης Α. 10, Σακελλαρίδης 2, Πετροπουλάκος 13, Προκοπάκης 6, Ψωράκης.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 13(1), Σταράς 5(1),Ρουμαντζής, Βασιλάκης 2, Μαραγκουδάκης 11(1), Καλυβιανάκης 8, Νεονάκης 2,Λελεδάκης 2, Μεξης, Διβανής 4. 
(Α2-A) CRETAN INOX – ΙΑΤΡΟΙ  50-30
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 19-04, 28-11, 37-19, 50-30.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) :  Ψωμάς 4, Κατσαβίδης 15(3), Βελονάκης 2, Καρυπίδης 8,Θεοδωρόπουλος 8, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 6, Κυλάφης 3, Μαραρδονας 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος) : Γούδας 2, Σκυργιανόγλου 2, Ζαχαράκης 5(1), Τζανάκης 12(1), Παρασχάκης 4, Βλαχοπάνος, Σαμωνάκης, Μουχασίδης 3, Σιβαρόπουλος 2. 

(Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΑΨΩΔΙΑ 50-43
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 12-11, 22-17, 33-32, 50-43.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης) : Νίνας, Τερζιόγλου 13(1), Νικολάου, Χουστουλάκης,Λαμπρινός 5, Ξενίδης 2, Κεραμιανός 21,  Δασκαλάκης Μ. 9, Σφακιανάκης,Καλησπεράκης.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ) : Χόμπης Γ. 12(2), Πολυμίλης 8, Τσικινάς 2, Ξενάκης 11,Βερτίτσης, Βερικάκης 8(2), Ψαθάκη 2.

(Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – DOMEK 58-30
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 18-10, 31-18, 47-24, 58-30.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Γαλερός 4(1), Δουβλινάς 4,  Λίτινας 3, Δούβρος 7, Καραογλάνης 4, Σταυρουλάκης Π. 5(1), Ερηνάκης 21(3), Γαμβρέλας 4, Καλιτσουνάκης
6.
DOMEK (Γεωργίου, Δούκας) : Μαλλιεράκης 10(2), Δούκας 3(1), Καλλιγας 4,Βουρτζούμης, Ντρέκος 4, Κατσαντώνης, Παπαδάκης, Μαθιουδάκης 3(1), Λαγουδάκης,
Αποστολάκης 6(2).

(Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 58-49
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία.
Δεκάλεπτα: 09-11, 34-24, 42-32, 58-49
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος 8, Διαμαντής 17, Παπατριανταφύλλου 5,Δαμιανός, Λεβεντάκης 4, Μισιργής 12 (2), Νικολιδάκης 10 (1), Μανολουδάκης 2.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς): Μαρίνος 5 (1), Βιδιαδάκης, Φραγκιαδάκης, Βότζης 9(1), Μπουλούμπασης 5 (1), Γρηγοράκης, Καλλέργης, Βαμβακάς 3 (1), Παραδεισανός 12,Γαβράς 3 (1), Σαχινίδης 3 (1), Μάνεσης 9 (3).

 ΡΕΠΟ: (Α2-Α) THINK VILLA

Α2 Κατηγορία - A ΟΜΙΛΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (2η Αγωνιστική)
1 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 28
2 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 27
3 Μαθιουδάκης ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 26
4 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 25
5 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 25
6 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 25
7 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 23
8 Καρυπίδης CRETAN INOX 21
9 Μαρίνος NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 21
10 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 21
11 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 21
12 Κεραμιανός ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 21

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (2η Αγωνιστική)
1 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 4
2 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 4
3 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 4
4 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 3
5 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 3
6 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 3
7 Κατσαβίδης CRETAN INOX 3
8 Αποστολάκης DOMEK 3
9 Δούκας DOMEK 3

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου 
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 4 2 2 0 108 74 34
2. CRETAN INOX 4 2 2 0 95 66 29
3. TEE PEΘYMNOY 4 2 2 0 91 81 10
4. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 3 2 1 1 103 105 -2
5. ΠPΩTOBAΘMIA 3 2 1 1 94 94 0
6. ΔIKHΓOPOI 3 2 1 1 100 101 -1
7. THINK VILLA 2 1 1 0 48 42 6
8. ΡΑΨΩΔΙΑ 2 2 0 2 85 98 -13
9. BPAKOΦOPOI 2 2 0 2 91 103 -12
10. DOMEK 2 2 0 2 68 99 -31
11. ΙΑΤΡΟΙ 1 1 0 1 30 50 -20

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 3η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
15:00 (Α2-Β) L ETOILE DU SUD– MACRON STORE
16:30 (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ
18:15 (Α1)  XPRESS COPY – PLATANOS TOURS
20:00 (Α1)  ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC

Kυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017
10:45  (Α2-Β) ΣΥΦΑΡ  – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
12:15  (Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - BUENO HOTEL
14:00 (Α2-Β) KLADOS TOURS – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
15:30 (Α1)  ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
17:15 (Α1)  MUEBLO PLUS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
19:00 (A1)  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
20:45 (A1)  PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.





Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter