menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 30.11.17 από kreta

23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα (Pics).

Κοινοποίησέ το :

Το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Νοεμβρίου 2017 συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα  www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α1) MUEBLO PLUS - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 51-35
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 19-08, 39-19, 38-28, 51-35.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Κοντουδάκης 7, Θυμάκης, Βασιλάκης, Τσιλιεδάκης Λ. 4, Χατζηδάκης 11(2), Κλάδος 8(2), Ρακιντζής 2, Καλιδωνάκης 7, Φίλας 8, Βρακίδης, Παπαδάκης 4.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ρούλιος Α. 9, Αντουράκης 4 Οικονομάκης 2,Αποστολάκης 11, Ρούλιος Κ. 2, Ζουμπουλάκης 4, Λαδάκης Ν. , Χατζησπύρος 3(1).

(Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – HAAGEN DAZS 40-78
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 15-26, 18-40, 29-65, 40-78.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 8(2) ,Ξανθόπουλος 2 , Παπαδάκης 11(1), Παναγωτάκης 6 , Σαβοργιαννάκης Β. 11(1) ,Σερσέμης 2.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Θερμιώτης 11(1), Κούμουλος 25(5), Πλεμμένος 4,Χατζηδάκης 5(1), Καλαϊτζάκης 9(3), Βασιλείου 3(1), Λαγουδάκης 12(2), Μπονατάκης,Γκοκίτσας 9(2).

(Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 76-34
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 19-1, 35-14, 61-26, 76-34.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πατέντας) : Πολυδορόπουλος 7(1), Μαλλιαρός 6,Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 4, Κυδωνάκης 18(2), Τσιχλής 14(4), Μαμαλάκης Ν. 4,Φουντουκίδης 16(2), Πατέντας, Μουλίτσας 5(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Κατσαντώνης 5, Συριανόγλου 3(1),Μαραβελάκης, Θεοδοσόπουλος Σ. 1, Περαντωνάκης 3, Θεοδοσόπουλος Μ. 8(1),Τσιμπισκάκης 10, Μοσχάκης. 

(Α1) XPRESS COPY - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 67-78
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 17-19, 35-40, 54-58, 67-78.
XPRESS COPY (Χατζηδάκης) :  Κεγιαδάκης 10, Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 16,Γκάτσιας 16(2), Σπιτάς 5, Ζουμπεράκης 17, Γιαννούλης 3(1), Πιοτογιαννάκης.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Φωτάκης 10, Πελιβανίδης 14, Μανέτας 6,Τρανταλίδης 3(1), Αντουράκης 4, Λαμπαρδάκης 21(1), Χαιρέτης 4, Σεγρεδάκης 16(2).

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  89-66
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 24-12, 50-22, 66-39, 89-66
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 8 (2), Κιουρτσιδάκης 2, Μαραυγάκης 28 (6), Χατζηκωνσταντίνου 19 (1), Νικολακάκης, Κωνσταντινίδης 2, Βασιλάκης 30 (6).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Ψαρουδάκης 1, Μυλωνάς, Ζούκης 6, Μίγκλης 10, Ηλιόπουλος 4,Καρακεσίσογλου 4, Αναγνωστόπουλος 7, Παπαγρηγορίου 14 (3), Θεοδωρόπουλος 2,Κόης 8, Στάμος 10.

PLATANOS TOURS – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 59-72
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Φιλιππάκης 
Δεκάλεπτα: 12-23, 31-40, 44-56, 59-72
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.): Κλειδαράς 11 (3), Καρπουζάκης 15 (2),Δαμανάκης 16 (3), Αγγελάκης 7 (1), Κανταρτζής 2, Βουγιουκαλάκης Μ. 2,Βουγιουκαλάκης Ε., Βελονάκης 6.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 5, Κλήμος 7, Κανακάκης 2,Μπούτσιας 16, Παπαδογιαννάκης Γ. 16 (2), Καίσαρης 13 (2), Παπαδάκης 5,Καλογεράκης 4, Παπαδογιαννάκης Π. 3 (1), Οικονομίδης 11 (2).

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. ΚΟΥΜΟΙ 4 2 2 0 144 66 78
2. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 4 2 2 0 182 123 59
3. HAAGEN DAZS BC 4 2 2 0 136 94 42
4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 4 2 2 0 148 112 36
5. ΠANEΠIΣTHMIO 4 2 2 0 138 111 27
6. MUEBLO PLUS 3 2 1 1 83 103 -20
7. EKΠAIΔEYTIKOI 3 2 1 1 94 126 -32
8. XPRESS COPY 2 2 0 2 121 136 -15
9. ΦOITHTEΣ 2 2 0 2 114 143 -29
10. PLATANOS TOURS 2 2 0 2 103 132 -29
11. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 2 2 0 2 88 127 -39
12. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 2 2 0 2 91 169 -78

Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018 Α1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (2η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 64
2 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 35
3 Ρουλιος Α. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 34
4 Ζουμπερακης XPRESS COPY 32
5 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 32
6 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 32
7 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 32
8 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 31
9 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 31
10 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 30
11 Οικονομίδης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 30
12 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 30

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (2η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 11
2 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8
3 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 7
4 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 6
5 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 6
6 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 6
7 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 6
8 Δαμανακης PLATANOS TOURS 5
9 Κούμουλος HAAGEN DAZS 5

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ  59-42
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 17-09, 37-15, 53-24, 59-42
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Σπανός 3, Λαδάκης 7(1),Παλαφούτης, Τζανιδάκης 23, Διλιππάκης 8(1), Καλοειδάς 6, Βαρδάκης 4, Φουντιδάκης,Κοπανάκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Πολοπετράκη 6, Παπαδοπούλου 9(3), Πασχαλίδη, Ρόμπου,Μαστροκώστα 2, Κρεμασμενάκης 2, Βουρδούμπα 2, Ξανθέα Θ. 2,  Καζά 19(2), Ξανθέα Ι.

(Α2-Β) BUENO HOTEL – KLADOS TOURS  52-73
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 10-20, 31-41, 42-57, 52-73.
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης) : Αδρονικίδης 6, Σταγκουράκης 4, Σταυρουλιδάκης2, Κοπανάκης 9(1), Χατζάκης 4, Αδρεαδάκης 5(1), Σταθοπούλου 6(2),  Αρσενίδης 13.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 39(7), Γερακάκης 8, Κλάδος 6,Περάκης, Πετρίδης 2, Κανελάκης, Νταουντάκης 4, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 14.

(Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ -  L' ETOILE DU SUD 45-42
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 06-11, 19-22, 30-31, 45-42.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης) : Πετράκης, Πανόπουλος 2, Μπέντζαμιν,Θεοφωράκης 2, Απανωμεριτάκης 5, Βροντάκης 18(1), Σταυρουλάκης Γ. 7(1),Ζουμπεράκης 2, Φουσταλιεράκης 9.
L ETOILE DU SUD (Βουτσαδάκης): Βουτσαδάκης 7, Παπαδάκης Ν. 4, Βαρούχας10(2), Γαλλιός 2, Παυλιδάκης Γ.12, Γαλεράκης, Μαυράκης 7.   

(Α2-B) MACRON STORE - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 59-29
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 11-05, 25-13, 41-19, 56-29.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 7, Δοξαστάκης 2,  Μπενάκης 15(2),Σαρχωσης 2, Κόνιας 2, Αυγέρης 2, Δασκαλάκης 4,  Κάβουρας 5(1), Καρατζέτζος Κ.11(1), Καρατζέτζος Γ. 6.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 4, Αντωνάκης 3, Καζάνης, Περάκης 10,  Ζάχος2, Κυριακάκης 8, Γιαννούλης 2. 

(Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΣΥΦΑΡ 37-47 
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 10-12, 16-26, 22-37, 37-47.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Χειμωνίδης 10, Σωμαθιανός,Ζιάνας 2, Πλευράκης 5, Κεραμιανάκης, Κονταξάκης 5(1), Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης,Προκοπάκης 15.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Κούνουπας Β. 2, Ζερβουδάκης, Κούνουπας Α., Χηνιάδης 4,Κριτσωτάκης 22(2), Ζερβουδάκης 19, Αδραμής. 

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου 
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. KLADOS TOURS 4 2 2 0 144 84 60
2. MACRON STORE 4 2 2 0 104 64 40
3. TPAΠEZEΣ 3 2 1 1 93 78 15
4. ΣYΦAP 3 2 1 1 98 96 2
5. ΠΟΛYMHXANO 3 2 1 1 80 87 -7
6. BUENO HOTEL 3 2 1 1 111 124 -13
7. SAILING EXPERIENCE 2 1 1 0 54 36 18
8. EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. 2 1 1 0 59 42 17
9. L ETOILE DU SUD 2 2 0 2 78 99 -21
10. ΦOITHTPIEΣ 2 2 0 2 73 115 -42
11. ΠYPOΣBEΣTIKH 2 2 0 2 61 130 -69

Α2 Κατηγορία - Β ΟΜΙΛΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (2η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 62
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 42
3 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 38
4 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 32
5 Αρσενίδης BUENO HOTEL 31
6 Παυλιδάκης Γ L Étoile du Sud 29
7 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 27
8 Κάζα ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 25
9 Τζανιδάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 23
10 Νταουντάκης KLADOS TOURS 21
11 Κοπανάκης BUENO HOTEL 21

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (2η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 10
2 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 5
3 Βαρούχας L'Étoile du Sud 3
4 Φουσταλιεράκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 3
5 Παπαδοπούλου ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 3
6 Ανδρεαδάκης BUENO HOTEL 2
7 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 2
8 Μπενάκης MACRON STORE 2
9 Σταθόπουλος SAILING EXPERIENCE 2
10 Καλογεράκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 2
11 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 2
12 Καζά ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 2

Ανακοίνωση από την Επιτροπή Ποινών, 27/11/2017 
Η Επιτροπή ποινών του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 στη συνεδρίαση του στις 27/11/2017, αφού έλαβε υπόψη του το Φ.Α. και τις αναφορές των ορισμένων διαιτητών για τον αγώνα (Α1) XPRESS COPY -ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  (Kυριακή 26 Νοεμβρίου 2017), αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή αποκλεισμού  δύο (2) αγωνιστικών στον αθλητή ΜΑΝΕΤΑ Μ. (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ)  σύμφωνα με το άρθρο 5 των κανονισμών του  ΕΠ.Κ.Π.Κ.

Επιτροπή ποινών 2017-2018
ΑΡΑΜΠΑΖΟΓΛΟΥ
ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ
ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΑΚΗΣ

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
15:00 (Α2-A) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
16:30 (Α2-A) CRETAN INOX – ΙΑΤΡΟΙ
18:00 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – MUEBLO PLUS
19:45 (Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – PLATANOS TOURS

Kυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017
10:45 (Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΑΨΩΔΙΑ
12:15 (Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – DOMEK
14:00 (Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
15:30 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
17:15 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
19:00 (A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.– XPRESS COPY
20:45 (A1) HAAGEN DAZS BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) THINK VILLA



Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter