Ήττα με βαρύ σκορ από τον Λοκρό, για τον ΑΟΚ Χανίων.

Σε βαριά ήττα με "κατοστάρα", υποχρέωσε τον ΑΟΚ Χανιά ο Λοκρός  με 104-75, στο κλειστό της Αταλάντης  στην πρώτη εκτός έδρας εξόρμηση της Χανιώτικης ομάδας, στην 2η στροφή της Γ΄Εθνικής.

Η ομάδα του ΑΟΚ Χανιά αναφέρει:
"Το “μουδιασμένο” ξεκίνημα της ομάδας μας και η φοβερή ευστοχία των γηπεδούχων έβαλαν τις βάσεις της νίκης του Λοκρού επί του ΑΟΚ Χανιά με 104-75, στο κλειστό της Αταλάντης. Παρόλα αυτά και παρά το ότι το σκορ έφτασε στο 33-12, οι παίκτες του ΑΟΚ αντεπιτέθηκαν και μείωσαν σε 41-33. Παρόλα αυτά στο φινάλε του ημιχρόνου, ένα τρίποντο των γηπεδούχων στην εκπνοή έγραψε το 57-41 που έκοψε τα πόδια των παικτών του ΑΟΚ.

Στην επανάληψη, ο τραυματισμός του Τασιούδη (χτύπημα στο γόνατο στο 25′) δυσκόλεψε ακόμα πιο πολύ την κατάσταση,με τον Λοκρό πλέον να ανεβάζει σε επίπεδα του +35 τη διαφορά.

Στην τέταρτη περίοδο ο Δημήτρης Ροδάς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες και το ματς έληξε στα επίπεδα του 104-75, που αποτελεί βαριά ήττα για την ομάδα μας, μολονότι υπάρχουν παράπονα από τη διαιτησία κυρίως για τα πολλά φάουλ και τις πολλές βολές που εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι.

Δεκάλεπτα: 36-20, 57-41 (η.μ), 84-52, 104-75

ΛΟΚΡΟΣ (Α.ΖΑΡΟΝΙΚΟΛΑΣ): Διαμαντής, Ρούζιος 11 (1), Πολμάτης 6, Πουλατζάς, Νικολάου, Παναγιώτιδης 26 (4), Κανακάρης 3 (1), Σάκοτα 18, Μάτος Ανδρ. 18 (3), Μάτος Αγγ. 12 (2), Ρετσίνας 5 (1), Θεοδώρου 4.
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ.ΡΟΔΑΣ): Σταθόπουλος 3 (1), Παπαδάκης, Αλεξίου 3, Υφαντόπουλος 14 (3), Σαράντης 10 (2), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 8, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 16 (2), Κοντογιάννης 9.