menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 21.8.17 από kreta

Με Κόρινθο το Ηράκλειο, προημιτελικά με ΑΕΚ το Ρέθυμνο, στο κύπελλο.

Κοινοποίησέ το :


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου μπάσκετ, με Κρητικό ενδιαφέρον, καθώς,το Ηράκλειο να αντιμετωπίζει στην πρώτη φάση, όπου κληρώθηκαν οι ομάδες της Β' Εθνικής, παίζοντας εκτός έδρας με την Κόρινθο ενώ στα προημιτελικά το Ρέθυμνο Cretan Kings, θα αντιμετωπίσει  την ΑΕΚ.

Εφ όσον  το συγκρότημα του Γιώργου Μακράκη, προκριθεί, θ’ αντιμετωπίσει για τη 2η αγωνιστική στην Κρήτη την Καρδίτσα, ένα ματς που έχει οριστεί να διεξαχθεί το Σάββατο, 16 Σεπτεμβρίου. 

Αν οι Κρητικοί περάσουν τότε θα δώσουν εντός έδρας και το παιχνίδι της 3ης "στροφής" της Α’ φάσης, στις 20 Σεπτεμβρίου. Πιθανοί αντίπαλοι Ηρακλής, η ο νικητής Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου.

Το Ρέθυμνο Cretan Kings εφ όσον στα προημιτελικά, (έχοντας πολύ δύσκολο έργο, καθώς καλείται να κοντραριστεί στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ στις 4 Οκτωβρίου), προκριθεί θα βρεθεί στην ημιτελική φάση που θα γίνει αρχές του νέου έτους ( 5/11 και 1-2/1).

Ακολουθεί η αναλυτική κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας:

Α’ Φάση (1η αγωνιστική, 13/9):
1. Ιωνικός Νίκαιας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
2. ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο
3. ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι
4. Μανδραϊκός – Ιπποκράτης
5. Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου
6. Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός
7. Νέα Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας
8. Κορωπί – Ίκαρος Νέας Σμύρνης
9. Ελίμεια – Ομάδα Χ
10. Πιερικός Αρχέλαος – Χαρίλαος Τρικούπης
11. Μαχητές Δόξας Πεύκων – Καβάλα
12. Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι
13. Αγρίνιο – Ερμής Λαγκαδά
14. Γέφυρα – Στρατώνι
15. Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης
16. Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Σερρών

Α’ Φάση (2η αγωνιστική, 16/9):
17. Νικητής 11 – Αρκαδικός
18. Νικητής 4 – Καστοριά
19. Νικητή 9 – Αμύντας
20. Νικητής 3 – Απόλλων Πάτρας
21. Νικητής 8 – Χολαργός
22. Νικητής 6 – Μαρούσι
23. Νικητής 15 – ΑΕ Λάρισας
24. Νικητής 13 – Εθνικός
25. Νικητής 7 – Ερμής Αγιάς
26. Νικητής 16 – Δούκας
27. Νικητής 2 – Καρδίτσα
28. Νικητής 1 – Περιστέρι
29. Νικητής 5 – Ηρακλής
30. Νικητής 12 – Δόξα Λευκάδας
31. Νικητής 14 – Ψυχικό
32. Νικητής 10 – Παπάγου

Α’ Φάση (3η αγωνιστική, 20/9):
33. Νικητές 30-28
34. Νικητές 31-25
35. Νικητές 19-20
36. Νικητές 22-24
37. Νικητές 32-17
38. Νικητές 27-29
39. Νικητές 23-18
40. Νικητές 21-26

Β’ Φάση (1η αγωνιστική, 23/9):
41. Νικητές 33 – Τρίκαλα
42. Κόροιβος – Προμηθέας
43. Νικητής 35 – Κολοσσός
44. Νικητές 40-34
45. Γυμναστικός Λάρισας-Φάρος – Κύμη
46. Νικητές 39-37
47. Πανιώνιος – Λαύριο
48. Νικητές 36-38

Β’ Φάση (2η αγωνιστική, 27/9):
49. Νικητές 42-47
50. Νικητές 44-45
51. Νικητές 48-41
52. Νικητές 46-43

Β’ Φάση (3η αγωνιστική, 30/9):
53. Νικητές 52-49
54. Νικητές 51-50

Γ’ Φάση (Προημιτελικοί, 4/10):
55. Νικητής 53 – Παναθηναϊκός
56. ΑΕΚ – Ρέθυμνο
57. Νικητής 54 – Ολυμπιακός
58. Άρης – ΠΑΟΚ

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί, 5/11 και 1-2/1):
59.
60.

Τελικός (17/2):
Νικητές 59-60

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter