menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 28.8.17 από kreta

Η κλήρωση των Εφήβων ΕΚΑΣΚ.

Κοινοποίησέ το :


Στα γραφεία της ΕΚΑΣΚ πραγματοποιήθηκε  σήμερα στις 17:00 η κλήρωση των πρωταθλημάτων , για την σαιζόν 2017-2018.

Στο πρωτάθλημα των Εφήβων , θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους θα πραγματοποιηθεί και φέτος το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΚ. Στον όμιλο Δύσης θα πάρουν μέρος οκτώ ομάδες και σε αυτόν της Ανατολής εννέα.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει με μία εβδομάδα καθυστέρηση, όπως έκανε γνωστό η διοίκηση της ΕΚΑΣΚ και πιο συγκεκριμένα στις 23 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (ο β΄γύρος θα διεξαχθεί αντίστροφα):

-
                                            ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ
                                                                 1  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                     
                               ΛΙΝΤΟ                         ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                           ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                    
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                     AOK  XANIA                            
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                        
                                                                 2  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ             ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                   ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  AOK  XANIA                           ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                            
                               ΜΟΙΡΩΝ                     ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                       ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                      
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                     
                                                                 3  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            AOK  XANIA                            
                               ΛΙΝΤΟ                         ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                           ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                        
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                     ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                    
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                    ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                    
                                                                 4  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΜΟΙΡΩΝ                     ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                       ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                                                           
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                     ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                     
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  AOK  XANIA                           ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                    
                                                                 5  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                   
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                    
                               ΛΙΝΤΟ                         ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                           ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                      
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                    AOK  XANIA                            
                               ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ             ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                   ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                        
                                                                 6  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                   
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                     ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            
                               ΛΙΝΤΟ                         ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                           ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                     
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                    
                               ΜΟΙΡΩΝ                     ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                       AOK  XANIA                            

                                                                 7  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΚΛΑΔΙΣΟΥ                  ΑΟ  ΚΥΔΩΝ                            ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ                            
                               ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ                    ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ                        
                               ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ             ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ                   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                      
            ΚΛΑΔΙΣΟΥ        AOK  XANIA     ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ



-
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ
                                                                 1  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                 
                               Β.Α.Κ.                         Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                    
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        
                               ΛΙΝΤΟ                         ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  
                               ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ              ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 
                                                 Ρεπώ: Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ
                                                                 2  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΛΙΝΤΟ                         ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                   Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                        
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             
                               ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ        ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    
                                                 Ρεπώ: ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
                                                                 3  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΝΕΑΠΟΛΗΣ                Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                       ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        
                               Β.Α.Κ.                         Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 
                               ΛΙΝΤΟ                         ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      
                                                 Ρεπώ: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
                                                                 4  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                        
                               ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ        ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    
                               ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ              ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                    
                                                 Ρεπώ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
                                                                 5  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΝΕΑΠΟΛΗΣ                Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                       ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 
                               Β.Α.Κ.                         Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    
                               ΛΙΝΤΟ                         ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                   ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  
                                                 Ρεπώ: ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
                                                                 6  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ              ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                        
                               ΛΙΝΤΟ                         ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    
                               ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ        ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                    
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        
                                                 Ρεπώ: ΑΟΗ ΟΑΣΗ

                                                                 7  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΝΕΑΠΟΛΗΣ                Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                       ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    
                               Β.Α.Κ.                         Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             
                               ΛΙΝΤΟ                         ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                   ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 
                                                 Ρεπώ: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
                                                                 8  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                        
                               ΛΙΝΤΟ                         ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                    
                               ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ              ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        
                               ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ        ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  
                                                 Ρεπώ: Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
                                                                 9  η Αγωνιστική
     Ημ/νια       Ωρα           Γήπεδο                                               Α  γ  ώ  ν  α  ς                                    
                               ΝΕΑΠΟΛΗΣ                Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ                       Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                    
                               ΛΙΝΤΟ                         ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ                   ΑΟΗ ΟΑΣΗ                             
                               ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ            ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ                        ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.                    
                               ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ         ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                  ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ                      
                                                 Ρεπώ: ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ





Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter