menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 19.7.17 από kreta

Οι ομάδες των Εθνικών Πρωταθλημάτων.Ποιες οι ομάδες της Κρήτης.

Κοινοποίησέ το :
Υποστηρικτής των θεμάτων: kritikobasket.gr › ΕΚΑΣΚ

Οι ομάδες που θα πάρουν μέρος στα Εθνικά Πρωταθλήματα και οι κατηγορίες οι οποίες θα συμμετάσχουν για την αγωνιστική περίοδο 2017-18 ανακοίνωσε η ΕΟΚ.

Μέσα στις οποίες βρίσκονται και οι Κρητικές ομάδες, του Ηράκλειο (Β Εθνική 1ος Όμιλος), ΟΦΗ, ΑΟΚ Χανιά αλλά και Εργοτέλης (Γ΄Εθνική 2ος Νότου) και ΟΑ Χανίων στην Α2 Νότου Γυναικών.

15 Αυγούστου στην Άνδρο από Ηράκλειο ΓΙΑ περισσότερες πληροφορίες στο 2810334277

Να σημειωθεί ότι στις 28 Ιουλίου λήγει η προθεσμία υποβολής δήλωσης για συμμετοχή στα πρωταθλήματα με τον Εργοτέλη να μην δηλώνει συμμετοχή, ενώ οι κληρώσεις θα πραγματοποιηθούν στις 21 Αυγούστου.

Οι προκηρύξεις και οι αντίστοιχες δηλώσεις συμμετοχής των Εθνικών Πρωταθλημάτων και Κυπέλλων Ελλάδας , Ανδρών & Γυναικών, της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018, είναι διαθέσιμες στον ακόλουθο σύνδεσμο, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ, αφού επιλέξετε την αγωνιστική περίοδο 2017-2018…».

Αναλυτικά οι κατηγορίες και οι ομάδες:

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
3. ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
4. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
6. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
7. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
8. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
9. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
10. ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
11. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
12. ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
13. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
14. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ
15. ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
16. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1ος ΟΜΙΛΟΣ                                                  

1.ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ                        
2. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                                
3. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ                          
4. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ                            
5. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                      
6. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ                                                  
7. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                              
8. ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ                                      
9. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ                                          
10. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ                              
11. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ                    
12. ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                                  
13. ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ                                    
14. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ                              
15. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ                                        
16. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ                                        

2ος ΟΜΙΛΟΣ
1.ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
3. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
4. ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
5. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
6. ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
7. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
8. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
9. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
10. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
11. ΑΕΣ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
12. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ
13. ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
15. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
16. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1ος   ΟΜΙΛΟΣ                                

1.  ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ                      
2.  ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ                          
3.  ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ                          
4.  ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82                                  
5.  ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ          
6.  ΕΑΠ                                        
7.  ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                        
8.  ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980                      
9.  ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ      
10. ΚΑΠ                                        
11. ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ                    
12. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ                  
13. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ                  
14. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ-ΛΕΧΑΙΟΥ

2ος   ΟΜΙΛΟΣ
1.  ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
2.  ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
3.  ΟΦΗ
4.  ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ
5.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
6.  ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ
7.  ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
8.  ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
9.  ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
10. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
11. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
12. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
13. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
14. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3ος ΟΜΙΛΟΣ                                        
1.  ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ              
2.  ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                
3.  ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ              
4.  ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    
5.  ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΠΟΛ.
6.  ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ              
7.  Α.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      
8.  ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      
9.  ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ                                  
10. ΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ                    
11. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ                
12. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ        
13. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ                        
14. ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡΟΣ 02          

4ος ΟΜΙΛΟΣ
1.  ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
2.  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
3.  ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ
4.  ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
5.  ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ
6.  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  
7.  ΧΑΝΘ
8.  ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      
9.  ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ    
10. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
11. ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ  
12. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΣΙΝΔΟΥ    
13. ΜΕΝΤ
14. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2. ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
3. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
4. ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
6. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
7. ΑΣ ΠΑΟΚ
8. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
9. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
10. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
11. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937
12. ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος ΟΜΙΛΟΣ                                                          

1.ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ                                                    
2. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ                                        
3. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ                        
4. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ                                              
5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              
6. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    
7. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ                              
8. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ                              
9. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ                            
10. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                                                    
11. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                                                              
12. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                              

2ος ΟΜΙΛΟΣ
1.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
4. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
5. ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
6. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
7. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
8. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ
9. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
10. ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ
11. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
12. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter