Φινάλε με νίκη για τις γυναίκες του Εγοτέλη.

Με νίκη έκλεισαν την σεζόν στο πρωτάθλημα (που αν...είχαν ακόμα ένα γύρο θα...χτυπούσαν την πρωτιά από τον ΟΑΧ, καθώς την προηγούμενη εβδομάδα, κέρδισαν και τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ), οι γυναίκες του Εργοτέλη που επικράτησαν με 59-51 της δυνατής ομάδας του στο κλειστό του Λίντο, σε ένα ματς με αρκετή ένταση.

Οι αθλήτριες του Παντελή Χατζηδάκη, (που είχαν κερδίσει και στην Αλικαρνασσό τις σημερινές αντιπάλους τους), μετά το αμφίρροπο πρώτο μέρος (33-32), κατάφεραν να χτίσουν διαφορά νίκης, στο τρίτο δεκάλεπτο, οπού για επτά λεπτά, οι Γυναίκες (ουσιαστικά Νεανίδες), του Ηροδότου, έχασαν την επαφή τους με το καλάθι και με επί μέρους σκορ 21-05,μην επιτρέποντας στην συνέχεια στις φιλοξενούμενες, επανέλθουν στην διεκδίκηση της νίκης, που ολοκληρώθηκε με 59-51.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ- ΗΡΟΔΟΤΟΣ 59-51.
Δεκάλεπτα: 12-18,33-32 (ημ.),54-37,59-51.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ(Χατζηδάκης Π.) : Σεμερτζάκη 11(1),Βασιλάκη 14,Θωμά,Μέτα,Μανωλάκου Α. 3(1),Γιαλιαδάκη 2,Κριμίλη 21(1),Γιαννακοπούλου,Παγωνίδη,Μαρτιμιανάκη 6, Γιαννουλάκη Σοφία, , Μανωλάκου Σ. 2.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ(Δεδελετάκη Μ) : Μαλλιαράκη,Μπαλαμούτσου,Σωπίκου 9(2),Μαυράκη 4,Γιαλαμά 4, Καλαϊτζάκη,Βερίγου,Νίχλου 11(2),Συμεωνίδη 6, Χριστοπούλου 2,Γαλανάκη 9, Λογοθέτη 6.

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):
1.ΟΑΧ (12 νίκες) 24
--------------------------------------------------------
2.ΟΦΗ** (4 νίκες-6 ήττες) 14
3. Ηρόδοτος* (3-8) 18 14
4. Εργοτέλης* (3-8) 12.

Οι * σημαίνουν αγώνα λιγότερο, ενώ ο Εργοτέλης έχει έναν μηδενισμό.

Για την τυπική ολοκλήρωση του πρωταθλήματος απομένει η διεξαγωγή των αναβληθέντων αγώνων.