Live | Μικρός τελικός Αναγέννηση- Ακρωτήρι, η εξέλιξη του σκορ.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του σκορ, από το κλειστό Κλαδισού στα Χανιά, που διεξάγεται το final four Κρήτης , ανάμεσα στην Αναγέννηση και το Ηράκλειο.

Στο 16:42 το σκορ είναι 27-26 για την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, σε ένα ισορροπημένο ματς.

Στο 19:13" 31-37 .

Στο ημίχρονο το Ακρωτήρι , έχει προβάδισμα 9 πόντων (31-40).

Λόγω προβλήματος στο στο ίντερνετ, χάσαμε το τρίτο δεκάλεπτο.Το Αρκαλοχώρι με ένα σερί 12-0 στα πρώτα δυο λεπτά, προηγήθηκε 43-37.

Στην συνέχεια, το Ακρωτήρι αντέδρασε και φτάσαμε στο 30:00 το σκορ να είναι στον πόντο 53-54.

Στο 33:20", με τον πίνακα να έχει γεμίσει από φάουλ (τέσσερις παίκτες της Αναγέννησης και δυο του Ακρωτηρίου), το σκορ είναι 55-59.

Στο 35:00 το σκορ είναι 60-63, ενώ έχει βγει με 5 φάουλ ο Χρηστάκης.

Στο 37:25΄62-63 και 5ο φάουλ στον Φώτη Ζωγραφάκη.

Στο 38:00  το σκορ είναι  62-64 , 5 φάουλ του Παπουτσάκη.

Στο 39:00   63-64.

Στο 39:13" το σκορ είναι 64-64.

Τέλος !! Παράταση 64-64.

Στο 42:00 , 68-67.

Στο 43:50, , απόλυτη ισορροπία 71-71.

Δυο απανωτά κλεψίματα των παικτών του Ακρωτηρίου , διαμορφώνουν το τελικό 71-75.

Μια υπέροχη προσπάθεια απο τις δυο περιφερειακές  ομάδες που  διαφήμισαν το μπάσκετ και κέρδισαν το χειροκρότημα των πολλών φίλων , που έσπευσαν στον Κλαδισσό.

Δίκαιη η διατησία των Καμπίτση -Κουλιεράκη. Ο πρώτος προέρχεται απο τραυματισμό και η δεύτερη από μακροχρόνια αποχή.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΚΡΩΤΗΡΙ    71-75
Διαιτητές : Καμπίτσης, Κουλιεράκη.
Δεκάλεπτα: 19-17,31-40 (ημ.),53-54,64-64 (κ.α),71-75 (παράταση).

Αναγέννηση (Μ.Καλαϊτζάκης): Παπαδογιαννάκης , Μπιτσακάκης , Στυλιανάκης  Δ. , Κολιοραδάκης , Ζωγραφάκης Φ., Σταματάκης , Σάντια , Κυριαζής , Στυλιανάκης  Ι., Βαρδαβάς , Χρηστάκης , Ζωγραφάκης Θ.
Ακρωτήρι (Αζας) Παγωνακης,Ρομπολακης, Νεονακης Ν. ,Παπουτσακης  Νεονακης Φ.,Μαυρεδακης, Μαρινακης ,Καλαϊτζακης, Τζαγκαρακης , Αζας, Κογχυλακης .