menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 15.3.17 από kreta

Κρητικοί...εκτός συνόρων. Ακόμα δύο Κρητικοί .

Κοινοποίησέ το :

Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.Φίλη της στήλης μας έστειλε στοιχεία για ένα ακόμα παιδί από το νησί μας που πρεσβεύει επάξια την Κρήτη.

Ο πρώην αθλητής του Εφηβικού του ΟΦΗ Αντιμησάρης Γρηγόρης.Αγωνίζεται  στην ομάδα του Άργος Ορεστικό, στην  Α' κατηγορία Τοπικό Ανδρών της ΕΚΑΣΔΥΜ.
Είναι 19 χρονών, γεννήθηκε στις 15/03/1998.
Είναι πρωτοετής φοιτητής και σπουδάζει Ψηφιακά Μέσα και Επικοινωνία στα ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας στην Καστοριά.

(Στην φώτο ο Γρηγόρης Αντιμησάρης με την φανέλα του ΟΦΗ).

Παράλληλα από την ομάδα του δειλινού μάθαμε οτι και ο αθλητής τους, Δημήτρης Παπαμαστοράκης , αγωνίζεται στην Α' ΕΣΚΑΗ και στον Αίαντα ΑΣΑΑ.

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
SREM - Stratakis Kostas (Ηράκλειο) 

Α1 Ανδρών:

ΡΕΘΥΜΝΟ  CRETAN KINGS - ΠΑΟΚ   73-70
ΠΑΟΚ : Ανδρέας Γλυνιαδάκης (Κύδων):  Σε 06:36’ συμμετοχής σημείωσε δυο με 1/1 δίποντο, ενώ μάζεψε και 2 ριμπάουντ.
Αντώνης Κόνιαρης (ΑΟ Ακρωτηρίου):  Σε 09:38’ συμμετοχής σημείωσε 2 πόντους (1/2 δίποντα) και πήρε 1 ριμπάουντ.Σε 25:49 λεπτά συμμετοχής, 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ SUPERFOODS‏  74-97
Καλαϊτζάκης Γιώργος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

ΑΡΗΣ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  78-70
Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Ηράκλειο) : Δεν αγωνίστηκε.

ΚΥΜΗ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 74-64
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ : Χρήστος Σαλούστρος (Μίνωας-Ηράκλειο): Σε 13:17" λεπτά  ήταν αποντος, με 0/1 δίποντα, 0/3 τρίποντα ,  πήρε 1 ριμπάουντ, ειχε 3 ασίστ.

Α2 Ανδρών

ΦΑΡΟΣ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 100-60
Αρκαδικός : Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) Σε 22:08"  πέτυχε 11 πόντους με 3/6 βολές και 4/10 δίποντα, μάζεψε 3 ριμπάουντ (2-1), είχε 2 ασίστ και 1 λάθος. Ο Χανιώτης σέντερ παραμένει 2ος ριμπάουντερ της κατηγορίας.
Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο) : Αγωνίστηκε  17:18 λεπτα.Ηταν αποντος με 0/2 βολές, πήρε ενα ριμπάουντ και εδωσε μια ασίστ.

AIOΛΟΣ-ΓΣΛ 84-69
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) Σε 10:52"  συμμετοχής να σημειώνει 6 πόντους με 3/3 δίποντα, να μαζεύει 4 ριμπάουντ, να μοιράζει 1 ασίστ και να έχει και 3 λάθη.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 73-71
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο). Ηταν στην 12αδα.


Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
ΑΕΝΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ 78-53
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος 6(1).

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ 78-76
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) , Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) .

EΛΕΥΣΙΝΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ 71-64
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 18, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) .

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ 63-68
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  7(1).

Γ ΕΘΝΙΚΗ
Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Καλλιθέας 90-57
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 3.

Λοκρός Αταλάντης – Κάδμος  95-88 
ΚΑΔΜΟΣ : Θεργιάκης Κωσταντίνος (Κύδων-Ακαδημία Ρεθύμνου) δεν αγωνίστηκε

Σαντορίνη-Προμηθέας Χαλανδρίου 78-64
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μάρκος Δουλγεράκης (Ρέθυμνο)  7(1).

Διαγορας Δρυοπιδέων-Πεντέλη 82-63
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 13(3).

Πανναξιακός-Έσπερος Λαμίας 71-74
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) .

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαντουλίδης 75-82
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 3(1), Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο)  3.

Α΄ ΕΣΚΑ 
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 13.

ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθέριος (Ηράκλειο) .

Α1  ΕΣΚΑ-Η
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΓΥΙΑ 68-58
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο)  2.

Αίαντας ΑΣ Αρ./Ακτ.–Ήφαισ/Αχιλ. ΣΦ Αιγίου 63 – 66
Αίαντας Α.Σ.Α.Α. : Δημήτρης Παπαμαστοράκης  (Δειλινό) 2.

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Φρυγανιώτης – Αχιλλέας Τριανδρίας  77-70
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ναύαρχος Βότσης – ΑΟΜ Πυλαίας    62-62(κ.α.) , 67-75
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος)  4.

Α' ΕΚΑΣΔΥΜ
Σιάτιστα- Άργος Ορεστικό  62-59
Άργος Ορεστικό : Αντιμησάρης Γρηγόρης (ΟΦΗ): 2

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ - ΑΚΑΔΗΜΟΣ   50-52
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμίλης (Εργοτέλης ) 16.

Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ Δ΄ Ομιλος:
ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ
Αναγέννηση Λαμίας : Γεώργιος Πουλής (Ηράκλειο): .

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής – Πάνθηρες Καβάλας 68-51
Αίας ΚομοτηνήςΡυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) Δεν υπάρχουν στατιστικά.

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter