Δεν κατάφερε την ανατροπή στο τέλος το Αρκάδι.

Η εξαιρετική 4η περίοδος που έκανε το Αρκάδι, του έδωσε την δυνατότητα να μπει δυνατά στην διεκδίκηση της νίκης στο Μοσχάτο, χωρίς και να την κατακτήσει τελικά καθώς ηττήθηκε από την Ελευθερία με 65-59, στην 18η στροφή της Α2 γυναικών.

Η ομάδα του κόουτς Πλευράκη, που αγωνίστηκε χωρίς την τραυματία Στελλίνα Κουλούρη, είχε πολύ άσχημο ξεκίνημα καθώς η Ελευθερία προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 25-04, που τελικά αποδείχθηκε καθοριστικό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Αρκάδι ισορρόπησε με επί μέρους 13-15, αλλά οι γηπεδούχες έλεγχαν πάντα το προβάδισμα όπως και στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο, οι Κρητικές, με εξαιρετική άμυνα και σωστές επιθετικές επιλογές, πήγαν να κάνουν επική ανατροπή και με επί μέρους 02-20!, έκαναν συγκλονιστικό φινάλε στο ματς.

Οι Μαίρη Κουλούρη και η Μουκα είχαν από 15 πόντους έκαστος, ενώ η Ζουμπεράκη 12 και η Καζά 11.

Ελευθερία Μοσχάτου- ΟΚΑ Αρκάδι 65-59

Δεκάλεπτα: 25-4, 38-19 (ημ.), 63-39, 65-59.
Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Κωστακέλλη.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Τσαραφατσάνης): Σιγάλα 6, Δεγαήτη 4, Ζαχαράκη 12, Σπαθάρη 16 (4), Χελιώτη 9, Καρανάσου 6, Κρίτσαλου 6, Προέδρου, Μούλτση.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 15 (2), Μουκα 15 (3), Ζουμπεράκη 12, Καζά 11, Παναρετάκη 6 (2), Ρήγα, Μιχελιδάκη, Κανδεράκη.