Σημαντική νίκη για τον Ηρόδοτο, επί του Κύδων.

Έχοντας σημαντικό προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Ηρόδοτος, επικράτησε στην έδρα του με 71-50, επί του Κύδωνα Χανιών και ολοκλήρωσε ιδανικά την σαιζόν, για την κανονική περίοδο.

Οι νεαροί παίκτες του Μάνου Σηφομιχελάκη, μπήκαν αποφασισμένοι στο ματς και πήραν από την αρχή διψήφια διαφορά πόντων, που την διεύρυναν σημαντικά στο ημίχρονο, στους 23 πόντους (40-17).

Στο δεύτερο μέρος, διαχειρίστηκαν το προβάδισμα , φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη , που ανεβάζει την ψυχολογία εν οψει της τελικής φάσης.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ- ΚΥΔΩΝ 71-50
Δεκάλεπτα; 21-11, 40-17 (ημ.), 59-34, 71-56.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μ.Σηφομιχελάκης): Σταθάκης 12 (1), Σμαραγδάκης 4, Παπαδάκης 19(2), Καθαράκης 14(2), Ζαμπετάκης , Σκαραντωνάκης 2, Δαγαλάκης 12(2), Φραγκιαδουλάκης , Χαμαμτζής , Σκουλούδης , Αλετράς 8, Ρεμιδιανάκης.
ΚΥΔΩΝ (Σ.Καρκανάκης): Κουσταντωνάκης 2, Μαγγελάκης, Λυρώνης 8(1), Μαγγελάκης , Ζανιδάκης 8, Μαρινάκης 7, Κασίμης 15(2), Κατσουλάκης 4, Τούπας , Νομικός 2, Πεντάρης 4, Πρωτογεράκης .