"Ανέβασε στροφές" στην επανάληψη το Δειλινό και διπλό στην Χερσόνησο.

Εξαιρετικό στο δεύτερο μέρος το Δειλινό επικράτησε στην Χερσόνησο της αξιόμαχης Πεδιάδας με 60-74, κάνοντας επιμέρους σκορ 33-45, στο παιχνίδι για την 15η αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο και μετά το πρώτο δεκάλεπτο,  οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (27-29), στην συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι  πήραν τα ηνία της αναμέτρησης.

Στο 30′ το Δειλινό ανέβασε την διαφορά στο +15 (40-55) και χωρίς να μειώσουν ταχύτητα, έφτασαν στο τελικό 60-74, επιστρέφοντας στις νίκες .

Ο έμπειρος Βασίλης Κομψέλλης, αναδείχθηκε mvp της αναμέτρησης σημειώνοντας 30 πόντους, ενω από τους γηπεδούχους ένας άλλος έμπειρος παίκτης ο Σηφάκης είχε 21 .

ΠΕΔΙΑΔΑ Α.Ο.Χ. - Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ 60-74
Δεκάλεπτα: 10-17, 27-29(Ημ.), 40-55, 60-74

ΠΕΔΙΑΔΑ Α.Ο.Χ.(Μαυρόπουλος): Τσαφαντάκης 1, Αναγνωστάκης 5(1), Πετράκης 9(1), Κουτρούκης 6, Σταθάκης, Σηφάκης 21(4), Δράγαζης 3(1), Βασκέν, Καραγιαννάκης, Στέβοβιτς 2, Πυργιώτης 13, Σπυλιόπουλος
Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ(Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 1, Μεταξωτός 5, Αντωνογιαννάκης 5, Καμπιτάκης, Αναστασάκης 2, Παντερής 13(1), Γρύλλης 15, Εκίζογλου, Σειραγάκης 3, Δεσποινιάδης, Κομψέλης 30.