Νίκη στην παράταση για την Μεσσαρά.

Χρειάστηκε παράταση για να αναδειχθεί νικητής στο κλειστό Μοιρών καθώς η Μεσαρά, επικράτησε της Πεδιάδας με 53-44, σε κακό ποιοτικό ματς και παραμένει πάντα ζωντανή για την είσοδό της στην τετράδα.

Οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο και η αστοχία και το καθαρό μυαλό έλειψαν στην επίθεση και για τις δυο ομάδες;ς.

Και οι δυο ομάδες συναγωνιζόταν την αστοχία με αποτέλεσμα το ματς να πηγαίνει πόντο πόντο και το ημίχρονο να λήξει ισόπαλο με 22-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκε μπροστά η Πεδιάδα με 37-38 για να τελειώσει ο αγώνας 43-43…

Τελικά στην παράταση καθάρισε το ματς ο ΓΑΣ Μεσαράς με 53-44 , καθώς  πέτυχε 10 πόντους έναντι ενός της Πεδιάδας.

ΜΕΣΣΑΡΑ- ΠΕΔΙΑΔΑ  53-44 (παρ.) κ.α 43-43.
Δεκάλεπτα: 15-12, 22-22 (ημ.), 37-38, 43-43 κ.α., 53-44 (παρ.).

ΜΕΣΑΡΑ (Δ. Δαριβιανάκης): Πατεράκης 2, Τζωρμπατζάκης 7 (1), Κατσαπρακάκης Γ. 8, Κατσαπρακάκης Γρ. 8 (2), Κτιστάκης 7 (1), Χαραλαμπάκης 2, Δαριβιανάκης Εμμ. 4, Στεφανουδάκης 15.
ΠΕΔΙΑΔΑ (Χ. Μαυρόπουλος): Τσαφαντάκης, Αναγνωστάκης 3 (1), Πετράκης 10, Κουτρούλης 3, Σταθάκης 2, Σηφάκης, Δράγαζης 10 (1), Στέβοβιτς 7, Πυργιώτης 8, Σπηλιόπουλος 1.