menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 22.2.17 από kreta

22ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα, στατιστικά της 18 έως 19/02 (pics).

Κοινοποίησέ το :

Το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Φεβρουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η 10η Αγωνιστική Α1 Κατηγορίας και 8η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017. που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες γίνονται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

(Α1) ΙΑΤΡΟΙ - PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ  50-59

Διαιτητές: Αρτεμάκη, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 7-18, 21-37, 35-49, 50-59
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Μουκασίρης 4, Περαντωνάκης 14 (2), Ζαχαράκης 11 (1), Τζανάκης 9 (1),Σιβαρόπουλος , Φουσταλιεράκης, Σαμωνάκης 4, Παρασκάκης 8, Παπαδόπουλος.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κυδωνάκης 6, Κιουρτσιδάκης 1, Κωνσταντινίδης, Πατέρας 3,Μπουρμπάκης, Νύκταρης 13 (3), Βασιλάκης Γ., Σταυρουλάκης 6, Χαρκιανάκης, Βασιλάκης Β. 30 (5),Ρωμανιουδάκης.

(A1) STUDIO RETHΥΜΝΟ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL 70-65

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Αρτεμάκη 
Δεκάλεπτα: 17-13, 35-27, 51-44, 70-65
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ., Καραβάνης 15 (1), Μίχας 11 (1),απαδάκης 17 (2), Σαββοργινάκης Β. 3 (1), Ιερωνυμάκης 9, Καίσαρης 13 (2), Κανλής 1.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL (Κατσουλάκης): Τσαχάκης 2, Συντιχάκης 3 (1),Καλλιγιάννης 2, Κλήμος 10, Κανακάκης 4, Παπαδάκης Χ., Οικονομίδης 10 (1), Καλογεράκης,Παπαδογιαννάκης Γ. 9, Παπαδογιαννάκης Π., Θεοδοσουλάκης, Χρυσουλάκης 25 (2).

(A1) ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 41-71
Διαιτητές: Ρασούλη, Νικολιδάκη 
Δεκάλεπτα: 11-23, 22-40, 28-53, 41-71.
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης):  Μήτσιου, Δαμανάκης  Κ. 23(5), Καλοκύρης 6, Ξανθόπουλος 1, Καρυπίδης5, Σαμπουντζής, Κυριακάκης 6, Σερσεμής, Κουκουμπεδάκης.
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καραβάνης): Μαλλιαρός 12, Θανάσης 6(1), Μαμαλάκης Σ. 9(1), Τσιχλής 8,Μαμαλάκης  Ν. 18, Πατέντας 18.

(A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - PLATANOS TOURS καν. 71-71, παρ. 80-75

ιαιτητές: Καμπίτσης, Μακρογιάννης.
Δεκάλεπτα: 17-15, 31-36, 55-58, 71-71, παρ. 80-75.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Γαβαλάκης, Μανέτας, Καπαρός, Τρανταλίδης 2, Τζενεβράκης 7(1),Αντουράκης 24(4), Μπαραδάκης 14, Μιχαλάκης 2, Χαιρέτης, Σεγρεδάκης 26(4), Ροδινός 5(1).
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.): Φωτάκης 15, Βροντάκης 3(1), Αγγελάκης 11(1), Κανταρτζής10(2), Βουγιουκαλάκης Μ. 6, Γεωργίου 8, Καραγιάννης 6, Λαμπαρδάκης 16.

(Α1) XPRESS COPY - ΦΟΙΤΗΤΕΣ  40-30
Διαιτητές: Καμπίτσης, Μακρογιάννης.
Δεκάλεπτα: 9-10,19- 19,32-24,40- 30
XPRESS COPY(Ξενίδης): Γιαννούλης 6(1), Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 15, Βασιλείου 1,Πιοτογιαννάκης 7(1), Σπιτάς 8, Χατζηδάκης 3.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ(Προβιάς): Καρπούζης 13(1), Λίτινας 2, Ζούκης, Μίγκλης, Μυλωνάς, Φουτζόπουλος 4,Κουτσουμπελίτης, Βλάσσης 1, Θεοδωρόπουλος, Στάμος 10.
ΡΕΠΟ (A1): ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2016-2017
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017 

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. # 19 661 581 80
2 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 17 674 572 102
3 STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 17 663 450 213
4 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15 600 475 125
5 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 14 532 486 46
6 XPRESS COPY 13 448 491 -43
7 PLATANOS TOURS 12 541 574 -33
8 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 12 444 509 -65
9 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ * 10 490 555 -65
10 ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10 358 569 -211
11 ΙΑΤΡΟΙ * 8 324 473 -149

*  Αγωνιστική λιγότερη
#  Δεν έχει κάνει Ρεπό

Στατιστικά 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2016-2017

Α1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (10η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 189
2 Πατέντας ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 172
3 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 149
4 Δαμανάκης Κ. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 144
5 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 137
6 Καραβάνης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  131
7 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 129
8 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 127
9 Οικονομίδης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 126
10 Ζουμπεράκης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 125

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (10η Αγωνιστική)
1 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 31
2 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 27
3 Δαμανάκης Κ. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 26
4 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 21
5 Νύχταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 21
6 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 16
7 Ζήσιμος XPRESS COPY 13
8 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 12
9 Καίσαρης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  11
10 Καρπούζης ΦΟΙΤΗΤΕΣ 11
11 Σαβοργινάκης Μ. STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  11
12 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11

Ομάδες (10η Αγωνιστική) M.Ο. Επίθεσης  Μ.Ο. Άμυνας
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 74,9 63,6
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 73,7 50,0
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 66,7 52,8
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 66,1 58,1
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 61,3 69,4
PLATANOS TOURS 60,1 63,8
ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 59,1 54,0
XPRESS COPY 49,8 54,6
ΦΟΙΤΗΤΕΣ 49,3 56,6
ΙΑΤΡΟΙ 40,5 59,1
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 39,8 63,2

Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

(A2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - METROPOLIS 42-47
Διαιτητές: Νικολιδάκη, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 08-12, 20-23, 33-32, 42-47
ΡΑΨΩΔΙΑ (Πατεράκη-Χόμπης): Χόμπης Γ. 2, Τσικινάς 3, Πατεράκη, Ξενάκης 10, Νιωτάκης, Βεργίτσης 6(2), Γκάμπλιας 20 (3), Ψαθάκης 1, Χόμπης Β.
METROPOLIS (Σιβαρόπουλος): Σιβαρόπουλος 11, Σωμαθιανός, Βότσογλου 12, Πίτερης 5 (1),Κονταξάκης 6 (1), Παναγιωτόπουλος 8, Μπεγέτης 5. 

(A2-Α) CRETA FARMS - BUENO 69-51

Διαιτητές: Νικολιδάκη, Ρόμπου
Δeκάλεπτα: 11-10, 35-22, 52-36. 69-51
CRETA FARMS (Μαθιουλάκης): Καραογλάνης 5, Σταυρουλάκης Ν. 9 (1), Κριτσωταλάκης Κ. 8, Δαφέρμος,Κριτσωταλάκης Β. 9 (2), Σταυρουλάκης-Παττακός Ε. 12, Σταυρουλάκης Χ. 26 (6).
BUENO HOTEL (Δροσουλάκης): Παπαδάκης Π. 2, Δροσουλάκης, Αδρονικίδης 14, Κοπανάκης 3,Σταυρουλιδάκης 2, Ανδρεαδάκης, Σταγκουράκης 21 (1), Χατζάκης, Αρσενίδης 9.

(A2-Α) ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 71-35
Διαιτητές: Πετράκης, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 15-05, 33-14, 57-29, 71-35.
ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE (Γιαννακάκης): Δημητριάδης 2, Λίτινας 11(3), Κλάδος 8, Δούβρος, Τρουλλινός 8,Σταυρουλάκης 4, Γαμβρελάς 14, Καλλιτσουνάκης 7, Καλαϊτζάκης 17(3).
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Λάππα, Ρόμπου): Λάππα 9, Ρόμπου 2, Βουρδουμπά, Κρεμασμενάκης, Τσικριτσάκη,Μαστροκώστα, Νικολούλια 16(2), Ξανθέα Θ. 2, Ξανθέα Ι. 6(2).

(A2-Α) L Étoile du Sud - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 59-37
Διαιτητές: Ρασούλη, Πετράκης .
Δεκάλεπτα: 14-04, 32-12, 39-29, 59-37.
L Étoile du Sud (Βουτσαδάκης): Παυλιδάκης 16, Πατάτας, Βουτσαδάκης 1, Παπαδάκης, Βαρούχας 10(1),Δασκαλάκης 24, Γαλλιός 2, Φραγκιαδάκης Μαθ. 6, Γαλεράκης, Μαυράκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Παλτατσίδης 6(2), Σταυριανάκη 2, Ξενιτόπουλος, Μάσκας 15(3),Χατζηδάκης, Λεβεντάκης 1, Δαμιανός, Βουράκης, Νικολιδάκης 4, Διαμαντής 9.

(A2-Α) ΑΘΙΒΟΛΕΣ -  ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 0-20 (AA)
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α' Ομίλου 2016-2017

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 16 502 319 183
2 CRETA FARMS 15 457 403 54
3 ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 13 364 303 61
4 L'Étoile du Sud * 11 326 303 23
5 BUENO HOTEL * 11 308 312 -4
6 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 11 387 409 -22
7 ΡΑΨΩΔΙΑ 10 355 422 -67
8 METROPOLIS * 9 279 340 -61
9 ΑΘΙΒΟΛΕΣ * 8 263 286 -23
10 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 8 316 460 -144

* Αγωνιστική λιγότερη
Α2 Κατηγορία - A ΟΜΙΛΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (8η Αγωνιστική)
1 Καλαϊτζάκης Μελχής ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 169
2 Ρουλιος Α. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 139
3 Δασκαλάκης L'Étoile du Sud 113
4 Κριτσωταλλάκης Κ. CRETA FARMS 101
5 Μασκας ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 86
6 Νικολούλια ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 86
7 Σταυρουλάκης Χ. CRETA FARMS 84
8 Νικολιδάκης Β. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 82
9 Γκαμπλιας ΡΑΨΩΔΙΑ 80
10 Ξενάκης ΡΑΨΩΔΙΑ 69

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (8η Αγωνιστική)
1 Καλαϊτζάκης Μελχής ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 22
2 Μασκας ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 17
3 Κριτσωταλλάκης Κ. CRETA FARMS 15
4 Νικολιδάκης Β. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 15
5 Σταυρουλάκης Χ. CRETA FARMS 13
6 Λίντινας Α. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 13
7 Νικολούλια ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 11
8 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 10
9 Ξανθέα Ι. ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 10
10 Κριτσωταλλάκης Βασ. CRETA FARMS 9
11 Βεργίτσης ΡΑΨΩΔΙΑ 9

Ομάδες Μ.Ο. Μ.Ο. (8η Αγωνιστική) Επίθεσης Άμυνας
ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 62,8 39,9
CRETA FARMS 57,1 50,4
ΑΘΙΒΟΛΕΣ 52,6 49,2
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 49,1 43,3
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 48,4 51,1
BUENO HOTEL 48,0 52,0
L Étoile du Sud 46,6 43,3
ΡΑΨΩΔΙΑ 44,4 52,8
METROPOLIS 39,9 48,6
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 39,5 57,5

Πρόγραμμα 11ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 10ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-201

ΣΑΒΒΑΤΟ 04/03/2017
15:30  (A2-B) ΣΥΦΑΡ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
17:00  (A2-B) CRETAN INOX - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
18:30  (Α1) ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΙΑΤΡΟΙ
20:15  (A1) PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ - XPRESS COPY

ΚΥΡΙΑΚΗ 05/03/2017
12:45 (A2-B) MUEBLO PLUS - DOMEK
14:30 (A2-Β) KLADOS TOURS - TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ
16:15 (A1) PLATANOS TOURS - ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
18:00 (A1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
19:45 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - STUDIO RETHΥΜΝΟ
(A2-B) RETHYMNO SOCCER CLUB - NEΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-20 (AA)

(ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)  (A2-A) ΑΘΙΒΟΛΕΣ – ΜΕTROPOLIS  0-20(AA)
ΡΕΠΟ (A2-B): THINK VILLA
ΡΕΠΟ (A1): Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter