Σπουδαίο διπλό των παίδων του Ακρωτηρίου.

Εντυπωσιακό πέρασμα από την έδρα του Ρεθύμνου για το παιδικό του Ακρωτηρίου με 48-60.

Οι νικητές «πάτησαν γκάζι» από το δεύτερο δεκάλεπτο και με εντυπωσιακή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο σε άμυνα και επίθεση επικράτησαν εύκολα του Ρέθυμνο BC.

Αντίθετα, οι παίκτες των Πολοπετράκη και Τσαρουχά έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πραγματοποιήσουν το μεγάλο «βήμα» για την είσοδο τους στην 4άδα του πρωταθλήματος .

Ρέθυμνο BC – Ακρωτήρι 48-60
Δεκάλεπτα: 12-12, 23-30(ημίχ.), 35-52, 48-60.

Ρέθυμνο BC (Πολοπετράκης – Τσαρουχάς): Ψωμάς, Α. Καλαϊτζάκης 4, Μαυρουδής, Τζαγκαράκης 4, Λαγουδάκης 20(2), Δημήτρη 2, Γρηγοράκης, Μοσχάκης 2, Ε. Καλαϊτζάκης 2, Μπίτρι, Ζαμπετάκης 14, Βοσκάκης.