Ποδαρικό με το δεξί για το παιδικό του Ανδρογέα.

Ποδαρικό με το δεξί στο 2017 έκανε η ομάδα παιδικού του Αδρογέα νικώντας την Πεδιάδα στο Λίντο με 58-41, υπό το βλέμμα όλου του Διοικητικού Συμβουλίου της ομάδας.

Οι διαθέσεις των γηπεδούχων για τη νίκη φάνηκαν από την αρχή αφού προηγήθηκαν 14 -7 στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Σηφάκη να κάνει καλό ξεκίνημα.

Στο 2ο Δεκάλεπτο (30-19) η καλή απόδοση συνεχίστηκε με τον Χνάρη να δίνει ρεσιτάλ και τους Παγωνίδη και Τζερνιά άξιους βοηθούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Πεδιάδας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η καλή απόδοση των γηπεδούχων δε τους το επέτρεψε με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να δείξει μια διαφορά 17 πόντων παρά τις απουσίες 3 βασικών παικτών (Μπαγλάνης, Καλογεράκης, Σταυρακάκης).

Συγχαρητήρια αξίζουν και στα παιδιά που έπαιξαν για πρώτη φορά βασικοί (Τζορμπατζάκης, Φαρσαράκης) ιδιαίτερα για την αμυντική τους απόδοση.

Ιατρός αγώνα η κ. Κατερίνα Γιαουζάκη και συνοδός τμήματος ο κ. Ευάγγελος Σηφάκης.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΠΕΔΙΑΔΑ    58-41

Ανδρογέας: (Κουμιανάκης Π.) : Μπίλιαρης Γ., Παγωνίδης Ν. 10, Λιν Γι, Χνάρης Θ. 25,, Σηφάκης Ε. 1, Τζορμπατζάκης Στ. 2, Κοντόσης Μ.2, Σηφάκης Ι. 9, Φαρσαράκης Στ., Τζερνιάς Π. 9 (1)
Πεδιάδα: (Αποστολάκη  Α.): Μαρντογιάν Α., Ασπετάκης Δ.2, Κρασανάκης, Γ.3, Κρασανάκης, Γ., Παπαδοκωστάκης Η. 6, Βλάχος Ν.9, Πλατάκης Ε., Λαμπράκης Κ. 8 (2), Σταυρακάκης Γ.2, Βλάχος Κ., Ανυφαντάκης Ν.11

Κείμενο : "Από την ομάδα του Ανδρογέα ΓΑΣ".