Διπλο με ανατροπή, για τον Ηρόδοτο.

Ο Ηρόδοτος, κατάφερε να παρει την εκτός εδρας νίκη στο Ρέθυμνο καθώς επικρατησε με 52-57, της Ακαδημίας Ρεθύμνου και παραμένει πάντα στο "κόλπο" της τετράδας.

Αγωνιστικά το ματς είχε πολλές εναλλαγές  στο σκορ καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με 5-13 και 23-24 στο ημίχρονο.

Όμως οι γηπεδούχοι οι γηπεδούχοι με επί μέρους σερί 23-08, προηγήθηκαν με 46-32 στο 30', δείχνοντας ικανοί να κανουν την ανατροπή και την νίκη.

Όμως οι Αλικαρνασσώτες είπαν την τελευταία λέξη, καθώς με σερί 6-25 ανέτρεψαν τα δεδομένα στο τελευταίο δεκάλεπτο, νικώντας με 57-52 .

Ο Σταθάκης κορυφαίος για την ομάδα του Μ.Σηφομιχελάκη, ο Λαγουδάκης για την ομάδα του Γιώργου Παπαδογιαννάκη.

Ακαδημία Ρεθύμνου-Ηρόδοτος 52-57
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 5-13, 23-24 (ημίχ.), 46-32, 52-57.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Γ. Παπαδογιαννάκης): Καραπέτσας, Πρίμπας, Σταματάκης, Φρονιμάκης, Βαλμάς, Παττακός, Πελιβανίδης 5 (1), Πάτσο 11 (3), Σταυρακάκης 3 (1), Λαγουδάκης 18, Τσαγκαρούλης 6, Μπελεφάντης 9.
Ηρόδοτος (Μ. Σηφομιχελάκης): Σταθάκης 24 (3), Παπαδάκης 13 (1), Καθαράκης 3, Σμαραγδάκης, Ζαμπετάκης, Σκαραντωνάκης, Δαγαλάκης 5, Φραγκιαδουλάκης, Χαμαντζής, Σκουλούδης, Ρεμιδιανάκης, Αλετράς 12.