Post Top Ad

Post Top Ad

20.11.16

Εξασφάλισε την πρωτιά το εφηβικό του Ηράκλειο 1.

Καλύτερο στο 3ο δεκάλεπτο  το εφηβικό του Ηράκλειο1 επικράτησε στο κλειστό ΕΣ Χανίων  με 60-70, του Κύδωνα Χανίων, υποχρεώνοντας το στην 2η  του ήττα (οι Χανιώτες είχαν χάσει και στον πρώτο γύρο εκτός έδρας με 95-70) με την ομάδα του Μιχάλη Πετράκη, να  εξασφαλίζει (εκτός απροόπτου) την πρωτιά στο όμιλο.

Για ένα ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο , με τις δυο ομάδες, να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία.

Στην τρίτη περίοδο, η "αρμάδα" του Πετράκη, βελτίωσε σημαντικά την αμυντική της λειτουργία, ενώ παράλληλα, βρήκε λύσεις στην επίθεση και με επι μέρους σκορ 09-22, έβαλε τις βάσεις για να παρει την νίκη και να κάνει το "9 στα 9".

ΚΥΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ1 60-70
Δεκάλεπτα: 17-19, 29-28 (ημίχ.), 37-50, 60-70.

ΚΥΔΩΝ (Λεκάκος -Κατσουλάκης) : Δαρατσιανός , Κοκουλάς 15(1), Κατσούλης 19(5), Αζαριάδης 8, Ασσύ 2, Σκορδυλάκης 3, Πολυχρονάκης 2, Τστσιρίδης , Καφτάνος , Κουτσαντωνάκης 5, Κορδά , Χατζάκης 6.
Ηράκλειο1 ( Πετράκης Μ.):Μανιαδής 15, Μανουσάκης 15(1), Βατσινάς , Μαραγκουδάκης 22, Πετράκης 7, Μηλαθιανάκης , Καλομοίρης 2, Καψάλης , Μαρνελάκης 8(1).