Α1 | Έβαλε δύσκολα στην ΑΕΚ, το Ρέθυμνο Cretan Kings.

Την 2η ήττα του γνώρισε το Ρέθυμνο Cretan Kings, χάνοντας με 80-62 από την ΑΕΚ στο «ΟΑΚΑ», για την 5η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League.

Η κρητική ομάδα, έβαλε δύσκολα στην ΑΕΚ, στο τρίτο δεκάλεπτο αλλά δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική ως το τέλος καθώς υπέπεσε σε 11 λάθη στο δεύτερο ημίχρονο (σύνολο 16), και  σε αυτό είχε καταλυτική συμβολή κι η άμυνα της Ενωσης, η οποία απέδωσε εξαιρετικά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κάτι που προδίδουν και τα 14 κλεψίματα.

Θετικό ντεμπούτο έκανε ο Κράβιτς(11π.) για την ομάδα του Τόνι Κωνσταντινίδη.

Το πάλεψαν πολύ οι Ρεθυμνιώτες, βρέθηκαν να χάνουν με 51-57 στις αρχές της τέταρτης περιόδου όμως οι μόλις 11 πόντοι που σημείωσαν στα τελευταία 10 λεπτά και οι .... 23 που πέτυχε η ΑΕΚ έκαναν την διαφορά!

Στο 3-2 το σερί για τους Κρητικούς.