Με ανατροπή το Ρέθυμνο BC2 την νίκη.Δηλώσεις Γ.Ροδουσάκη.

Tο Ρέθυμνο BC2 επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς στην 4η στροφή της  ΄κατηγορίας,πραγματοποίησε μία μεγάλη ανατροπή, φτάνοντας στη νίκη επί του Ηροδότου με 63-57, εντός έδρας.

Ο Ηρόδοτος από την πλευρά του τόνισε μέσω του προπονητή του:

"Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά του ΑΓΟΡ για τη νίκη τους και την προσπάθεια του 2ου ημιχρόνου,αλλά επιστρέψτε μου να θεωρώ οτι παρότι και εμείς είχαμε ένα κακό 2ο ημίχρονο, χωρίς την "συμπαράσταση" των διαιτητών δύσκολα θα έπαιρναν το ροζ φύλλο του αγώνα" δήλωσε ο προπονητής του Ηρόδοτου Rοδουσάκης Γιάννης".

Ρέθυμνο BC2 – Ηρόδοτος2 63-57
Δεκάλεπτα: 10-24, 30-42 (ημιχ.), 43-49, 63-57.

Ρέθυμνο BC2 (Γκιουλέας – Νταλιάνης): Σ. Φραγκιαδάκης 19(1), Ηλιάκης, Ι. Λεμονάκης, Καπετανάκης, Κριτσωτάκης 12(1), Α. Φραγκιαδάκης 4, Α. Λεμονάκης 4, Κουλουλιάς 5, Κοτσόκολος, Αστρινάκης, Μαρίνος, Δούσμανης 19.
Ηρόδοτος2 (Ροδουσάκης): Φουκάκης 7, Τζάθας, Παπατζανάκης, Κατσούρρι 2, Σφυροέρας 4, Κατσούγκρης 13(1), Αλεξανδρόπουλος 2, Καστανάκης, Φανουράκης 12, Λαμπράκης 12, Καραμήτρος, Κοκκίνης 5.