Πανελλήνιο Εφήβων | "Μπλόκαραν στο τέλος" οι Έφηβοι Εργοτέλη.

Ο Εργοτέλης ηττήθηκε από τον Προμηθέα Πατρών με 78-71, στην 4η μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Καστοριά και μ αυτήν την ήττα μένει πιθανότατα εκτός μεταλλίου.

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη, σε αντίθεση με τις δυο προηγούμενές μέρες είχε πολύ καλό ξεκίνημα και παρά την αντίδραση των Πατρινών, διατηρούσε σχετικό προβάδισμα για παραπάνω από τριάντα λεπτά (58-64 στο 30").

Στην τελευταία περίοδο ωστόσο, οι "κιτρινόμαυροι" μπλόκαραν, ήταν άστοχοι , έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους, δίνοντας στους Πατρινούς, το δικαίωμα να τρέξουν ένα σερί 20-7 στο δεκάλεπτο, που έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη με 78-71.

Προμηθέας Π-Εργοτέλης78-71
Διαιτητές: Παφίλης, Κάρδαρης
Δεκάλεπτα:22-29, 43-48 (ημίχ.) 58-64, 78-71

Προμηθέας Π. (Ελευθεριάδης): Βλάσιος, Πατσαντζόπουλος 18, Σανδραμάνης 15, Μαλτέζος 4, Γκάτζιος, Μπαρδάκας, Κουμουνδούρος 13, Κυρίλης 17, Αναστασόπουλος 4, Βύρλας 7
Εργοτέλης (Μακράκης): Μάρης 4, Μαχαιριανάκης 16, Νησωτάκης 10, Κόκκας, Χασάπης 15, Μανουσάκης, Καβαλαράκης 15, Σκανδαλάκης 4, Μαρκογιαννάκης 5

Αποτελέσματα και βαθμολογίες των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ στο GameCenter.