Υπέκυψε στον Πρωτέα ο Ηρόδοτος.

Εντός έδρας ήττα με 53-94 γνώρισε η ομάδα του Ηροδότου, από τον πρωτοπόρο Πρωτέα Βούλας,  για την 19η αγωνιστική ημέρα της Γ΄Εθνικής, παραμένοντας στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Μ.Δημητριάδη, βρέθηκε να χάνει με σημαντική  διαφορά, στο σκορ στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου (11-29), δεν αντέδρασε άμεσα και βρέθηκε να χάνει με 27-55 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ηρόδοτος  μπήκε πιο δυνατά χωρίς όμως να καταφέρει να μειώσει για να κλείσει το δεκάλεπτο μπροστά με 48-69.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι αποτέλεσε τυπική διαδικασία, με τον Ηρόδοτο να παλεύει για την ιστορία του και την αξιοπρέπεια του.

Ο αρχηγός Β.Μαϊστρέλλης ακόμα σ ενα ματς κορυφαίος, ενώ εξαιρετικός και ο Βερτούδος.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 53-94
Δεκάλεπτα: 11-29,27-55 (ημίχ.),,48-69,53-94

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 2, Αλετράς Γιάννης , Μαιστρέλης 15 (2), Βερτούδος 15 (2), Ζερβουδάκης 4, Καρλάφτης 9 (3), Μίχος, Αλετράς Γιώργος 1, Σταθάκης 3, Μητρόπαπας, Πυργιώτης 4, Σμαραγδάκης.
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Γιώργαρος 6, Μόρφης 3, Λατσης 7 (1), Κονδύλης 3 (1), Εμμανουηλίδης 11 (1), Αθηνιώτης 6, Ζευκίδης 6, Βαρδαβάς 12, Pepril 8, Πανταζής 10, Πεφάνης 10 (2), Ορλάντο 12 (1).