Έσπασε την έδρα της Μεσαράς το Δειλινό.

Στον πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης των Ανδρών ΕΚΑΣΚ, το Δειλινό ΄"έσπασε" την έδρα της Μεσαρας και την κακή παράδοση που έχει τα τελευταία χρόνια επικρατώντας με 60-69, αποκτώντας το πλεονέκτημα στους μεταξύ τους αγώνες.

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη με εναλλαγές στο σκορ για τριάντα λεπτά, αλλά κρίθηκε ουσιαστικά στο τελευταίο δεκάλεπτο , οπού οι παίκτες του Γ.Γωνιωτάκη, έτρεξαν ένα σερί 07-13, και πάνω σ αυτό διαχειρίστηκαν την νίκη.

Όλοι οι παίκτες του δειλινού, βρέθηκαν σε καλή μέρα ενώ από την Μεσαρά, ξεχώρισαν οι Στεφανουδάκης, Δαγαλάκης.

Μεσαρά- Δειλινό  60-69
Δεκάλεπτα:15-12, 25-37(ημιχ.), 53-54, 60-69

Μεσαρα΄(Δ. Νασούφης): Πατεράκης, Παπαδάκης 14(2), Κολουτζάκης , Στεφανουδάκης 15, Δαριβιανάκης Εμμ. , Αναστασάκης, 6(2), Μακράκης 391), Δαγαλάκης 15(1), Δαριβιανάκης Διογ. 7(1).
Δειλινο (Γ.Γωνιωτάκης): Μπουντούρογλου 7(1), Τζουλάκης 11(3), Φασουλάκης 12, Μπούμπαρης 12, Γρύλλης 8(2), Μπόχτης 54, Κομψέλλης 11, Δεσποινιάδης 6.