"Μπλακ άουτ" στο τρίτο δεκάλεπτο, στο Μαρούσι, για τον Κύδων.

Για ένα ακόμα παιχνίδι ο Κύδων στο τρίτο δεκάλεπτο, έμεινε στα αποδυτήρια και γνώρισε την ήττα απο το Μαρούσι στην έδρα του με 78-63, για την 8η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής.

Μαχητικός ο Κύδων  στο πρώτο μέρος απέναντι στο γηπεδούχο Μαρούσι, , ωστόσο ένα (ξανά) κακό τρίτο δεκάλεπτο με επι μέρους σκορ 24-07, έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους, που άντεξαν στην αντεπίθεση της Κρητικής ομάδας στην τελευταία περίοδο.

Ο Τσαρουχάς για την ομάδα του Κ.Σδράκα, σημείωσε παραπάνω απο τους μισούς πόντους της ομάδας του (33).

Μαρούσι – Κύδων 78-63
Δεκάλεπτα: 16-8, 41-35, 65-43, 78-63.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Ν.Κεραμιδάς): Ξυδάς 6, Σταθινός 8, Πολυχρονόπουλος 5 (1), Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 10, Μπαλάφας 13 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 8 (2), Κανέλλης 2, Σουρλής 9, Καπετάνιος 10, Παπαδημητρίου.
ΚΥΔΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κ.Σδράκας): Βλαχάκης, Υφαντόπουλος 5 (1), Αλεξίου 4 (1), Παπαμαστοράκης 2, Σκορδυλάκης, Τσαρουχάς 33 (5), Ζανιδάκης, Μπαγάκης, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.