Β' Εθνική | Ηράκλειο - Αμύντας live.Κριτική - φ.α.

O  σημερινός κρίσιμος  αγώνας Ηράκλειο- Αμύντας στα "Δυο Αοράκια",  στις 17.00 για την 15η αγωνιστική της Β΄Εθνικής,θα μεταδοθεί ζωντανά απο το kritikobasket.gr . Για συνεχή ανανέωση, πατήστε F5.To Φύλλο αγώνα- Κριτική.
Κριτική .

Το Ηράκλειο παρουσιάζοντας δυο πρόσωπα δεν μπόρεσε να διατηρήσει την εικόνα του πρώτου μέρους, με αποτέλεσμα ο Αμύντας να αντιδράσει και να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί σ ένα παιχνίδι με λεπτές ισορροπίες ο Ζούπας λίγο πριν την εκπνοή, έδωσε την νίκη.

Συμπερασματικά όμως η Κρητική ομάδα αποζημίωσε τον πολύ κόσμο που ήρθε και έιδε το ματς. καθώς εδειξε φρέσκια, είχε ρυθμό, είχε ανάπτυξη , εν η άμυνα ήταν καλά διαβασμένη, δείγμα οτι ολη την εβδομάδα έγινε πολύ καλή δουλειά.
Το παιχνίδι κρίθηκε στην τύχη και σε μικρές λεπτομέρειες,.

Τέλος οφείλουμε να αποδώσουμε τα εύσημα στον προπονητή του Ηράκλειο κ.Βασίλη Ράλλη, που διαχειρίστηκε εξαιρετικά απο τον πάγκο την ομάδα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΜΥΝΤΑΣ 79-81 (παρ). κ.α 72-72.
Δεκάλεπτα: 26-20, 42-41 (ημίχ.), 54-58, 72-72 κ.α., 79-81.
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Β. Ράλλης): Παπαδούλης, Πετράκης 4 (1), Παπαδάκης 12, Τσερκιτσόγλου 3 (1), Μπόγδανος 16 (2), Αγαπιάδης 7 (1), Θεοδωρίδης, Σακελλαρίου, Αρναουτάκης 7 (1), Σαχπατζίδης 6, Πάλλης 24.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Αλ. Ζαβός): Ζούπας 21, Αγγελόπουλος 17, Τοπάλι 2, Διαμαντόπουλος 12, Βαρδιάνος 10 (1), Πίνης, Κουκούνιας 10, Μπάρμπας 9 (3).

Το Live  του αγώνα :

Καλησπέρα απο τα "Δυο Αοράκια".

Πολύς κόσμος στο γήπεδο.

3΄30 "  5-9  το σκορ.

4΄30¨   10-09 με τρίποντο του Αγαπιάδη.

5΄  12-11  το σκορ.

7΄00"  17-14,  μ ένα τρίποντο του Τσερκιτζόγλου, και δυο βολές του Παπαδάκη.

2΄00"  21-16.

Ενα λεπτό πριν το τέλος.   21 - 20 το σκορ.

Μ ένα ξέσπασμα το Ηράκλειο με πρωταγωνιστή τον Γ. Αρναουτάκη ξεφεύγει εξι πόντους.

Τέλος δεκαλέπτου   26-20.

12.00  Πολύ καλές συνεργασίες στην επίθεση απο το Ηράκλειο, με κορυφαίους τους Αρναουτάκη- Πάλλη  31-20.

13.00 Τεχνική ποινή στον προπονητή του Αμύντα. 34-22.

15.00   το σκορ είναι   37-30.

18.00   Έπεσε ο Ρυθμός  37-34 το σκορ.

18.30  Ο Πάλλης επαναφέρει την τάξη  40-34.

Τέλος ημιχρόνου   Ηράκλειο - Αμύντας  42-41.

22.00  Ξεκίνησε νωθρά το δεύτερο μέρος . Δυο λεπτά χωρίς καλάθι. 42-41

23.00  Ο Ζούπας δίνει το προβάδισμα 42-43.

24.00  Χωρίς καλάθι στο β΄μέρος το Ηράκλειο .Ο Διαμαντόπουλος το 42-45.

25.30  Μετά απο πεντέμισι λεπτά παιχνιδιού ο Πάλλης βάζει το πρώτο καλάθι στην επανάληψη.  44-48.

27.00   48-51  Προσωπικό σόου του Κ.Πάλλη.

28.30  Αγγελόπουλος και Βαρδιάνος  οδηγούν τον Αμύντα. Απο την άλλη παλεύει ο Πάλλης μόνος του  .  52-58.

Τέλος τρίτης περιόδου . Σκορ :  54-58.

Ξεκίνησε η τελευταία περίοδο. Παπαδούλης αντί Μπόγδανου.

31.30 Δυνατά μπήκε το Ηράκλειο   56-58.

32.30  Με Κουκούνια  56-64

33.30.   Τέταρτο φάουλ του Ζούπα.  Άρον άρον αλλαγή.Ο Πάλλης κρατά μόνος του το Ηράκλειο  60-64.

35.00  Εξαιρετική κίνηση του Μπόγδανου  ,πάσα στον Αρναουτάκη, που το χάνει . 61-64.

36.00 Με προσωπικό σόου (ενα τρίποντο ενα δίποντο) του Μπόγδανου  το Ηράκλειο ανακτά το προβάδισμα.  66-64.

37.50    68-68 . Στην κόψη του ξυραφιού.

38.30  Δυο φορές "οφσάιντ", ο Κουκουνιας απαντά στα καλάθια του Πάλλη  70-70.

39.00  Ταιμ αουτ  .  70 ολα .

45" πριν το τέλος ο Αγγελόπουλος το 70-72.

36" πριν το τέλος Ο Μπόγδανος με προσωπική προσπάθεια ισοφαρίζει..  72-72.

06" πριν το τέλος, Εξα;ντλεί την επίθεση ο Αμύντας χάνει την μπάλλα, επίθεση για το Ηρακλειο επιθετικό φάουλ του Παπαδάκη.

Η πάμπολλα στον Αμύντα.

40.00 Δεν ολοκληρώνεται η επίθεση για τον Αμύντα παραταση.

Τέλος κανονικής διάρκειας του αγώνα   . 72-72.

40.20  Ο Πάλλης συνεχίζει  απο εκει που έμεινε  74-72.Καλη άμυνα του Αγαπιάδη, η μπάλα για το Ηράκλειο.

42.45"  Τρομερή τάπα του Μπόγδανου στον Ζούπα, ο διαιτητής δίνει φάουλ , καθώς όπως λέει εκανε φάουλ με το σώμα.74-74.

42.30"  Αντιαθλητικό στον Βαρδιάνο , πάνω στον Πάλλη. Βολές και κατοχή το Ηράκλειο  1 στις 2 75-74.

43.20 Καλάθι του Βαρδιάνου  75-76.

43.30 Δυο βολές ο Παπαδάκης 77-76.

43.45  Φαουλ και βολές ο Κουκούνιας  .Αστοχες 77-76.

44.00 Καλάθι στον αιφνιδιασμό του Αγγγελόπουλου  77-78.

44.40  Η μπάλα "μπήκε βγήκε" απο το καλάθι στο τρίποντο του Μπόγδανου  77-79.

44.45. Χάνει την επίθεση ο Αμύντας. Φάουλ στον Μπόγδανο που με δυο βολές ισοφαρίζει  79-79.

44.57¨ Τρομερό καλάθι του Ζούπα  79-81.

45.00  Τρίποντο απελπισίας απο τον Αγαπιάδη, η μπάλα στριφογυρνά στο στεφάνι ,τέλος.

Τελικό σκορ 79-81.