Ήττα απο τον πρωτοπόρο Κρόνο ο Ηρόδοτος.

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον πρωτοπόρο Κρόνο Αγίου Δημητρίου, ο Ηρόδοτος, καθώς ηττήθηκε σήμερα το απόγευμα στην Αλικαρνασσό με 65-74, κάνοντας "καρέ" στις ήττες, μετά και την ολοκλήρωση και της 5ης αγωνιστικής.

Οι παίκτες του Μ.Δημητριάδη, ξεκίνησαν δυναμικά, με σκοπό να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους και το κατάφεραν εν μεροι, καθώς προηγήθηκαν με 10-2 στο πρώτο τετράλεπτο.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, με τους παίκτες του Κρόνου, να αντιδρούν και  με σερί 0-12 προηγήθηκαν με 10-14 στο 6':30''και 16-290 στο δεκάλεπτο.

Με φόρα συνέχισε  ο Κρόνος στο δεύτερο δεκάλεπτο και στο  ημίχρονο κατάφεραν να πάνε με το +13 στα αποδυτήρια (27-40).

Με την έναρξη της τρίτης περιόδου οι γηπεδούχοι με ξέσπασμα του Τσαμπή προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς (8:07, 51-57), παρόλα αυτά η εξαιρετική εμφάνιση των Στραγανιώτη, Φρουσκλιά και Ξιούρα δεν έδωσε πολλά περιθώρια στους «μπλε» να πανηγυρίσουν την 2η τους νίκη στο πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα το ματς να «κλείσει» υπέρ των «κόκκινων» στο 74-65.