Στο τελευταίο της φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Α2 ο ΟΦΗ επικράτησε στο κλειστό του ΒΑΚ το Σάββατο 5/10 του Εργοτέλη με 89-65, δείχνοντας έτοιμος για την πρεμιέρα με την ΑΕΚ στο ΒΑΚ.
Οι παίκτες του Φώτη Τακιανού, έπαιξαν καλή άμυνα καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και χαρακτηριστικό ήταν το γεγονός πως κράτησαν χαμηλά τον αντίπαλο τους στο σκοράρισμα.
Στο φιλικό δεν αγωνίστηκε ο Σέρβος, Στέφαν Τζορτζεβιτς, για να πάρει ανάσες.
Ο Έλληνας τεχνικός και οι παίκτες του, απο σήμερα (07/10) θα μπουν όλοι σε ρυθμό, ενόψει της έναρξης του μαραθωνίου της Α2, αρχής γενομένης με το παιχνίδι της πρεμιέρας στο ΒΑΚ ,ε την "βασίλισσα" ΑΕΚ..
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου