Ανδρών ΕΚΑΣΚ | Εύκολο διπλό του Χάνδακα στην Χερσόνησο.

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Χάνδακας  επικράτησε στη Χερσόνησο της Πεδιάδας  με 78-52 σε αγώνα της 12ης αγωνιστικής των ανδρών της ΕΚΑΣΚ , που τον διατηρεί στηνθέση, που του επιτρέπει την είσοδο στην τελική φάση.

Οι παίκτες του Αντώνη Πινακουλάκη πήραν προβάδισμα με 42-24 από το πρώτο  ημίχρονο, έχοντας εξαιρετική την 2η περίοδο και τελείωσαν ουσιαστικά τον αγώνα εκεί.

Ο Γ.Βισκανδουράκης και ο Γ.Δοκιμάκης πήραν στον συγκεκριμένο αγώνα την ομάδα στις πλάτες τους, όσον αφορά το σκοράρισμα, ενώ βοήθησε και η  "παλιοσειρά" Α.Βεργετάκης με τον Κουρουζίδη.

ΠΕΔΙΑΔΑ - ΧΑΝΔΑΚΑΣ 52 - 78 Ημ. 24 - 42
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 17, 09 - 25,(Ημ. 24 - 42), 14 - 19, 14 - 17.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΠΑΝΑΣΑΚΗΣ - ΒΑΖΟΣ.

Πεδιάδα Α.Ο.Χ(Πετεινός Ι.): Σκαντζουράκης, Φουτζόπουλος 2, Αλμπαντάκης 5, Κουτρούλης, Κρεμασμένος 2, Αγγελιδάκης 3, Δράγαζης 8, Νταμπανιάν 4, Αμαργιαννιτάκης 7, Βακιντής 16(2), Χαμαλάκης 2, Αντωνόπουλος 3(1)

ΧΑΝΔΑΚΑΣ: ( ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤ.): ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ 10 (1), ΔΟΚΙΜΑΚΗΣ 17 (1), ΚΟΚΚΙΑΔΗΣ, ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ 7 (2), ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 4, ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ 3(1),ΣΗΦΑΚΗΣ 2, ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝ. 6, ΒΕΡΓΕΤΑΚΗΣ 12, ΡΕΝΤΟΥΜΗΣ, ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓ. 17 (1).