Σχολικοί αγώνες Λυκείων αποτελέσματα-τελική φάση.

Ολοκληρώθηκαν στο Ν. Ηρακλείου οι σχολικοί αγώνες Καλαθοσφαίρισης . Όλα τα αποτελέσματα και η συνέχεια των τελικών….



Τα αποτελέσματα στα Αγόρια :
Προκριματικοί αγώνες:
ΓΕΛ Μαλλίων (Γεμιτζάκη Θ.)- Μουσικό Λύκειο (Πατμαίδη Σ.)  39-20
ΓΕΛ Μελεσσών (Αποστολάκη Ε.)- ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου  (Μουράτη Μ) 0-20α.α
ΓΕΛ Μοιρών (Λενακάκη Ν.)    Απ΄ευθειας στην επόμενη φάση.


Φάση των "16"
2ο ΓΕΛ (Μανωλάκης Μ)- ΓΕΛ Γαζίου (Ροδουσάκης Γ.)   83-13
5ο ΓΕΛ- 13ο ΓΕΛ   (δεν έγινε)
ΓΕΛ Μαλλίων (Γεμιτζάκη Θ.)-  ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου  (Μουράτη Μ)  25-50
Πειραματικό (Ρινακάκη Ουρ.)- 2ο ΕΠΑΛ (Μανούσακα Ε.) 75-14
3ο ΓΕΛ (Οικονόμου Αλ)- 6ο ΕΠΑΛ    (Δεν έγινε)
ΓΕΛ Μοιρών  (Λενακάκη Ν.)- 4ο ΓΕΛ (Ταμιωλάκης Φ.)      36-44
8ο ΓΕΛ (Μουντράκης Γ.)- 11ο  ΓΕΛ       (Δεν έγινε)
ΓΕΛ Αλικαρνασσού (Αντωνακάκης Ι.)- 6ο ΓΕΛ  (Τζίτζιρα Κ.)    55-36

Προημιτελικοί (Φάση των "οκτώ").
2ο ΓΕΛ (Μανωλάκης Μ.)- 5ο ΓΕΛ (Κουκαρούδης Ε.)  νικητής το 2ο ΓΕΛ χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ.
ΓΕΛ Αρκαλοχωρίου (Μουράτη Μ) -Πειραματικό (Ρινακάκη Ουρ.) νικητής το Πειραματικό, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ.
3ο ΓΕΛ (Οικονόμου Αλ)- 9ο ΓΕΛ (Ταμιωλάκης Φ.) νικητής το 3ο ΓΕΛ, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ.
8ο ΓΕΛ (Μουντράκης Γ.)- ΓΕΛ Αλικαρνασσού (Αντωνακάκης Ι.)  νικητής το 8ο ΓΕΛ, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ.

Ημιτελικοί :
2ο ΓΕΛ (Μανωλάκης Μ.)- Πειραματικό (Ρινακάκη Ουρ.) νικητής το 2ο ΓΕΛ χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ.
3ο ΓΕΛ (Οικονόμου Αλ)-8ο ΓΕΛ (Μουντράκης Γ.)  64-39
Τελικός :
3ο ΓΕΛ (Οικονόμου Αλ.)-2ο ΓΕΛ (Μανωλάκης Μ.) 20-0 α.α.

Τα αποτελέσματα στα κορίτσια:
Φάση των "8".
7ο ΓΕΛ (απ ευθείας).
ΓΕΛ Αλικαρνασσού (Αντωνακάκης Ι.)-απ ευθείας.
Πειραματικό- 2ο ΕΠΑΛ (νικήτρια το Πειραματικό, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ)
2ο ΓΕΛ(Μανωλάκης Μ.)-13ο ΓΕΛ (νικήτρια το 2ο ΓΕΛ, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ)

Ημιτελικοί:
7ο ΓΕΛ -Πειραματικό (νικήτρια το Πειραματικό, χωρίς να γίνει γνωστό το σκορ).
ΓΕΛ Αλικαρνασσού  (Αντωνακάκης Ι.)-2ο ΓΕΛ (Μανωλάκης Μ.) 35-24


Τελικός:
Πειραματικό -ΓΕΛ Αλικαρνασσού  (Αντωνακάκης Ι.)  34-40

Στην επόμενη φάση που θα είναι Παγκρήτια θα συναντηθούν οι νικήτριες ομάδες όλων των Νομών.
Στα κορίτσια έχουμε:
Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 10.30 κλ.ΛΙΝΤΟ :
ΓΕΛ Αλικαρνασσού  (Αντωνακάκης Ι.)  - 3ο ΓΕΛ Ρεθύμνου


Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου κλ."Μ.ΦΩΝΙΑΔΑΚΗΣ" Ιεράπετρα:
 2ο Λ.-ΤΑΔ Ιεράπετρας-ΓΕΛ Ακρωτηρίου

Αγόρια:
Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 12.00 κλ.ΛΙΝΤΟ :
3ο ΓΕΛ Ηρακλείου (Οικονόμου Αλ.)- 1ο ΓΕΛ Ρεθύμνου


 Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου κλ."Μ.ΦΩΝΙΑΔΑΚΗΣ" Ιεράπετρα:
2ο Λ.-ΤΑΔ Ιεράπετρας-2ο ΓΕΛ  Χανίων.

Υ.Γ. Ελπίζω να ικανοποίησα τον φίλο Μανώλη Μ. από τα Χανιά....

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

3 σχόλια:

Ανώνυμος είπε...

Μα για ποιο σκορ αναφέρεσαι στον ημιτελικό ανάμεσα στο Πειραματικό και το 2ο Λύκειο Ηρακλείου,αφού γνωρίζεις ότι ο αγώνας διακόπηκε 2'50'' πριν τη λήξη και ενώ το Πειραματικό ήταν μπροστά στο σκορ με 10 πόντους,μετά από ένσταση του γυμναστή του 2ου,την οποία και κέρδισε και το 2ο πήγε στον τελικό,όπου και αποχώρησε 6''από την έναρξη του αγώνα.

Ανώνυμος είπε...

ΑΡΑ ΔΕ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ 2ο ΑΠΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΕ.ΕΤΣΙ?

Ανώνυμος είπε...

Nai eimai ikanopoihmenos :P xaxaxa euxaristw pantws :P ;) Manolis apo Xania!