17o Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2011-2012 .

Το σαββατοκύριακο 26-27 Νοεμβρίου διεξάχθηκε η 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου για το 17o Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2011-2012 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα...:

GARDEN ART –  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 24-43
Το Σάββατο 26 Νοεμβρίου το παιχνίδι που άνοιξε την 2η αγωνιστική στο Β’ όμιλο ήταν μεταξύ της ομάδας του GARDEN ART και του Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Δυνατές άμυνες και από τις δύο ομάδες με μικρό επιθετικό σκοράρισμα. Η ομάδα του  Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ ξεκίνησε καλύτερα περνώντας μια μικρή διαφορά και την οποία κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα. Ξεχώρισε με την απόδοσή του ο Γαλητσιάνου με 16 πόνους. Αρνητικό ρεκόρ οι 3 πόντοι σκοραρίσματος στην πρώτη και στην δεύτερη περίοδο αντίστοιχα για την ομάδα της GARDEN ART που πρέπει να βρει άμεσα καλύτερες επιθετικές λύσεις.
Δεκάλεπτα: 3-7, 6-18, 14-31, 24-43
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης,
 Νοβάκος.
GARDEN ART(Ψιστάκης): Δημητράκης 5, Μαράκης, Γαλεράκης, Δημητρακάκης 3, Βουτσαδάκης, Φλουρής 4, Χατζής 9, Πολυζώης, Βαρούχας, Φραγκιαδάκης 2, Ψιστάκης 1
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στεφανάκης Σ.): Κούρκουλος, Ραπτάκης 8, Καγιάς 7, Καριανάκης, Οικονομάκης, Πιπεράκης, Πετειναράκης 3, Δασκαλάκης, Καμπούρης ,  Κουκουμπεδάκης 8, Γαλητσιάνου 16 (2), Κλειδής 1

BEST MAGAZINE  –  ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ 51-83
KATASKEYASTES
Η ομάδα των ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ για φέτος φάνηκε αρκετά δυνατή με περισσότερες λύσεις επιθετικά στον πρώτο αγώνα της εναντίον της καλύτερης πρωτοεμφανιζόμενης ομάδας του BEST MAGAZINE ως τώρα στην διοργάνωση. Την δεύτερη περίοδο δυνάμωσε την άμυνα και βρίσκοντας λύσεις επιθετικά καθάρισε το ματς από νωρίς. Για την ομάδα των νικητών ξεχώρισαν οι Ζουμπεράκης 17, Μιχαλάκης 14 και Κατσανεβάκης 12, ενώ για τους ηττημένους οι Κουνδουράκης 26 (2) και Λαδάκης 12.
Δεκάλεπτα: 11-22, 17-44, 36-64, 51-83
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.
BEST MAGAZINE (Σπιθουράκης): Ηλιάκης 2, Κουνδουράκης 26 (2), Σταγκουράκης 11, Κιουρτσιδάκης, Λαδάκης 12, Σαλβαράκης.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Αντουράκης): Καπαρός 7, Γκάτζιας 11 (1), Πιοτογιαννάκης 4, Κατσανεβάκης 12, Μιχαλάκης 14, Χατζηδάκης 2, Φεσσάς 8, Ζουμπεράκης 17, Μίχας 8.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  -  ΑΣΦΑΛΩΣ  77-40
Μετά την πρώτη νίκη-έκπληξη της πρώτης αγωνιστικής οι ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ είχαν ένα εύκολο αγώνα με την ομάδα του ΑΣΦΑΛΩΣ. Παίζοντας καλύτερη άμυνα στην δεύτερη περίοδο αναγκάζοντας τους αντιπάλους να σκοράρουν μόνο  2 πόντους πήραν την διαφορά και παίζοντας ελεύθερο μπάσκετ έφυγαν με το ροζ φύλλο του αγώνα για άλλη μια φορά, φαίνεται ότι η αλλαγή ονομασία τους για φέτος είναι αρκετά γούρικη. Για τους νικητές όλοι οι παίχτες είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής με καλύτερους τους Αλυγιζάκης 12 και Μαραβελάκης 11, ενώ από την αντίπαλη ομάδα ξεχώρισε ο Νικολουδάκης 15.
Δεκάλεπτα: 15-10, 37-12, 59-23, 77-40
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Γιαννακάκης): Αλυγιζάκης 12, Μαραβελάκης 11, Θεοδωσόπουλος 3, Κανελλόπουλος 8, Σαμωνάκης 5, Αραμπατζόγλου 10, Δρουδάκης 10, Συριανόγλου 8, Μοσχάκης 10.
ΑΣΦΑΛΩΣ: Χριστοδουλάκης 7(1), Πούλης 3, Αγγελίδης 2, Νικολουδάκης 15(1), Ξενάκης 13(1).