Β΄Εθνική |Πέρασε και απο το Αιγάλεω ο ΟΦΗ.

Πραγματικό "τσουνάμι" οι πάικτες του Β.Βλάχου σημείωσαν την 4η σερί νίκη στον β΄γύρο και παραμένουν στο ρετιρέ της βαθμολογίας.

Αντιγράφουμε απο το επίσημο σαιτ της ομάδας:

Πραγματικό "τσουνάμι", το συγκρότημα του Β.Βλάχου, σάρωσε στο πέρασμά του το Αιγάλεω, επικρατώντας με άνεση, όπως δείχνει και το τελικό σκορ.Οι "ασπρόμαυροι", με την νίκη τους αυτή (4η σερί), παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας, πραγματοποιώντας ένα ακόμα βήμα για την άνοδο.
Στο κεκλεισμένων των θυρών (λόγω τιμωρίας) Δημοτικό Γυμναστήριο του Αιγάλεω ο ΟΦΗ έδειξε από την αρχή τις προθέσεις του μπαίνοντας δυνατά στο παρκέ και με τον Καραδολάμη, να σημειώνει τους 8 από τους 11 πόντους της ομάδας του (6΄ 2-11), έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +7 (14-21).
Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το ίδιο εντυπωσιακός  και καλύτερος ακόμα, κλείνοντας το ημίχρονο στο +19 (30-49).οι παίκτες του Β.Βλάχου, έκαναν αυτό που τους είπε ο προπονητής τους (δηλαδή να τρέξουν), συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό κλείνοντας το 30λεπτο στο +14 (55-69).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας χαλάρωσε κι έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο, να ελπίζει.Όμως γρήγορα αποκαταστάθηκε η τάξη και το ροζ φύλλο αγώνα, ανάφερε νικήτρια την ομάδα μας με 71-89.

Αιγάλεω-ΟΦΗ 71-89
Διαιτητές: Σαλαβός - Δημόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 14-21,30-49, 55-69, 71-89.

ΑΙΓΑΛΕΩ(Καλογήρου): Παπούλιας 8, Λαρεντζάκης 3, Παπαδάκης 4, Κατσαντώνης, Μητρόπουλος 17, Λαμπρόπουλος, Συριστρατίδης 16 (1), Σωτηρίου 2, Ταφάκης, Χάλαρης, Γκέρος 15, Κούκουρας 6

ΟΦΗ (Βλάχος):Μπάρδας 9 (2),Ματενίδης 6 (2), Ξενάκης 13 (1), Τσακηρίδης 12 (2), Καραδολάμης 8 (2), Παναγάκης 9 (1),Ψάλτου 3 (1), Μπαλάφας 14, Σκαμνάκης, Σουφλιάς 5, Μούρτος 4.