16ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης-Βαθμολογίες-Σκόρερ-Τρίποντα.


Τελείωσε η 7η αγωνιστική και Α’ Φάση του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης με πολλές εκπλήξεις. Εκπλήξεις τις οποίες δεν περίμενε κανένας, αυτή άλλωστε είναι η ομορφιά του μπάσκετ και κατ’ επέκταση του Εργασιακού μπάσκετ. Δύο μεγάλες εκπλήξεις έγιναν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Η πρώτη έκπληξη έγινε το Σάββατο στο παιχνίδι των Γιατρών με τους Φοιτητές, με τους Γιατρούς να κερδίζουν στο τέλος σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλι http://www.livestream.com/daor1. H δεύτερη έκπληξη έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο παιχνίδι ανάμεσα στους εργαζόμενους του Πανεπιστημίου και σε αυτό της Creta Farm, παιχνίδι το οποίο πήγε στη παράταση, κι εκεί πιο ψύχραιμοι η ομάδα της Creta Farm ψαλίδισε τα όνειρα των παικτών του Πανεπιστημίου που με νίκη προκρίνονταν στους 8, κι έτσι έκαναν ένα απρόσμενο δώρο στους Κατασκευαστές που πέρασαν στους 8. Στα υπόλοιπα παιχνίδια που έγιναν το Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου του Γάλλου, στον α’ όμιλο είχαμε τους Νέους Επαγγελματίες να κερδίζουν τους λειψούς Εμπόρους που προσήλθαν στο γήπεδο με 6 παίκτες και να παίρνουν την πρόκριση στους 8, κι αυτό το παιχνίδι μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλι http://www.livestream.com/daor1. Σε άλλο παιχνίδι και οι Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι πέρασαν στους 8, κερδίζοντας τους Ιδιωτικούς Υπαλλήλους με μεγάλη διαφορά. Στο τελευταίο παιχνίδι του α’ ομίλου η ομάδα των Haagen Dazs δεν αντιμετώπισε δυσκολία κερδίζοντας την ομάδα του Δήμου Λάμπης και προκρίθηκε στους 8 του τουρνουά. Στον β’ όμιλο τώρα εκτός από την μεγάλη έκπληξη που σας αναφέραμε παραπάνω είχαμε τους Κατασκευαστές που ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι αυτής της αγωνιστικής, καθώς δεν περίμεναν ότι θα έχανε το Πανεπιστήμιο από την Creta Farm, αλλά περίμεναν στραβοπάτημα των Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής από το Υπουργείο Εσωτερικών. Άλλο περίμεναν κι άλλο τους βγήκε. Στο άλλο παιχνίδι οι Επιχειρηματίες πέρασαν εύκολο απόγευμα το Σάββατο, νικώντας την ομάδα της Garden Art. Και στο τελευταίο παιχνίδι που ήταν αυτό ανάμεσα στους Πτυχιούχους Φυσικής Αγωγής με το Υπουργείο Εσωτερικών, παιχνίδι που κι αυτό μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλι http://www.livestream.com/daor1, ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι που κυριάρχησε η δίψα των δύο ομάδων για την νίκη, με τους Πτυχιούχους να παίρνουν την νίκη. Και σ’ αυτήν την αγωνιστική η ζωντανή διαδικτυακή μετάδοση από το http://www.livestream.com/daor1, καθώς και η προσέλευση του κόσμου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου ήταν πέρα από κάθε προσδοκία.





 Α' ΟΜΙΛΟΣ


ΓΙΑΤΡΟΙ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ  52 - 51
Δεκάλεπτα : 11-15, 33-27, 45-40, 52-51
Διαιτητές : Θεοδωράκης Στ., Καθαράκης Β.
Γιατροί (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 30 ( 3 ), Λίτινας 11 ( 1 ), Σφακιανάκης 1, Σιβαρόπουλος 6 ( 1 ), Βολακάκης, Παρασκάκης 6.
Φοιτητές (Παπαϊωάννου): Φραντζεσκάκης 3 ( 1 ), Παπαϊωάννου 20 ( 1 ) Σαββάογλου 25 ( 7 ), Μουδόπουλος Αθανασίου, Γεωργίου 2, Ξαγοραράκης 3.


ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΟΙ  57 - 45
Δεκάλεπτα : 5-15, 25-21, 40-35, 57-45
Διαιτητές : Θεοδωράκης Στ., Καρανικόλα Α.
Νέοι Επαγγελματίες (Γιαννακάκης): Θεοδοσόπουλος 5 ( 1 ), Θυμιατζής 2, Αραμπατζόγλου 7 ( 1 ), Μαραβελάκης 4, Συριανόγλου 20 ( 5 ), Δρουδάκης 17, Σαμωνάκης 2.
Έμποροι (Σταματογιαννάκης): Αγγελάκης 2, Διαμαντάκης, Βουγιουκαλάκης Μ. 10 ( 1 ), Κατσαντώνης, Σιβαρόπουλος 2, Δούβρος 17, Παπαδάκης Μ., Κασάπας 14 ( 3 ).


ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  107 - 59
 Δεκάλεπτα : 33-13, 41-21, 67-44, 107-59
Διαιτητές : Καθαράκης Β., Μεταξάκης
Εκπαιδευτικοί/Ιδ.Υπάλληλοι (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 14 ( 2 ), Παπαδομιχελάκης 3, Παναγιωτάκης 10, Πετρακάκης 14 ( 4 ), Μαθιουδάκης 4, Παπαδάκης Θ. 14 ( 1 ), Παπαδογιάννης 16, Σαββοργινάκης Β. 6, Πατέρας 26 ( 1 ), Μπαραδάκης.
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι (Μίχας): Ηλιάκης 2, Σταγκουράκης 16 ( 1 ), Καπετανάκης 15 ( 5 ), Περπιράκης 13, Φοβάκης 5 ( 1 ), Καλιοντζής 4, Ξενάκης 4, Γιακουμάκης Ε., Γιακουμάκης Ι., Κατσανεβάκης, Σταυρουλάκης.


ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK - HAAGEN DAZS  55 - 88
Δεκάλεπτα : 14-19, 30-43, 44-69, 55-88
Διαιτητές : Σμυρνάκης, Καρανικόλα Ε.
Δήμος Λάμπης Medica/Εκμέκ (Θεοδοσουλάκης): Καρνάβας 3, Τζανακάκης 2, Ηλιάκης 6, Κανακάκης 13, Παπαδάκης Χ. 2, Βασιλάκης Ζ., Μαυρομιχελάκης 6 ( 2 ), Θεοδοσουλάκης 2, Παπαδογιαννάκης 3 ( 1 ), Καραζούπης 16 ( 4 ), Βασιλάκης Γ. 2, Βότζης.
Haagen Dazs (Ξενίδης): Ξενίδης, Βενιανάκης 10 ( 2 ), Κυριακόπουλος 2, Καλαϊτζάκης 27 ( 5 ), Βασιλείου 5, Πολιτάκης 21 ( 2 ), Μπονατάκης 9 ( 1 ), Μακρυδάκης, Γκογκίτσας 14 ( 4 ).






                                Β' ΟΜΙΛΟΣ


ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ - Α’ ΒΑΘΜΙΑ  76 - 52
Δεκάλεπτα : 21-7, 42-23, 57-35, 76-52
Διαιτητές : Καρανικόλα Α., Μεταξάκης
Κατασκευαστές (Μιχαλάκης): Κανακάκης 10 ( 2 ), Ανυφαντάκης 10, Καπαρός 12 ( 2 ), Γκάτζιας 19 ( 3 ), Φεσσάς 4, Πιοτογιαννάκης 11, Δουλγεράκης 10, Καλογεράκης, Ζουμπεράκης.
Α’ Βάθμια (Δαμιανός): Παλτατσίδης 13 ( 3 ), Δαμιανός 6, Μελισσανάκης, Χουρδάκης 9 ( 1 ), Γιακουμάκης 4, Σταυράκης 2, Νικολιδάκης 15 ( 3 ), Θεοδωράκης 3, Τασιούλης, Ασπρούλης.


GARDEN ART - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ  32 - 86
 Δεκάλεπτα : 12-23, 19-52, 22-78, 32-86
Διαιτητές : Παπαϊωάννου Μιχ., Μεταξάκης
Garden Art (Ψιστάκης Εμ.): Δημητριάδης 6, Μαράκης 14, Δημητράκης 5, Φραγκιαδάκης 4, Κολυβάκης 3 ( 1 ).
Επιχειρηματίες (Πλεμμένος): Κουγιουμτζής 6 ( 2 ), Παλαφούτης Μ. 7 ( 1 ), Καθαράκης 9 ( 1 ), Τσάβαλος 9 ( 3 ), Βασιλάκης 18 ( 2 ), Σταράκης 4, Λαμπρίδης 4, Λαμπαρδάκης 10, Παλαφούτης Ι. 7 ( 1 ), Χριστουλάκης, Κιαγιαδάκης 12.


CRETA FARM - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  52 - 52 Κ.Α. 61 - 60
εκάλεπτα : 11-15, 24-23, 39-40, 52-52 Κ.Α. 60-61
Διαιτητές : Παπαϊωάννου Μιχ., Καρανικόλα Ε.
Πανεπιστήμιο (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης 3, Παπαδογιαννάκης 4, Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 11, Τρανταλίδης 12 ( 3 ), Κοραχάης, Μαυρίδης, Χατζημαρκάκης 22 ( 4 ), Χαιρέτης, Μελισσουργάκης 8.
Creta Farm (Οικονόμου): Βουμβουράκης, Σταυρουλάκης 9 ( 1 ), Οικονόμου 9 ( 1 ), Σταυρουλάκης - Παττακός 10, Τσουρδαλάκης, Κανάκης 12, Μαθιουλάκης, Χιονάκης, Μπραζιώτης 10 ( 1 ), Γιαννούλης, Ζαφειρόπουλος 11 ( 1 ).


ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ  82 - 74
Δεκάλεπτα : 24-29, 37-42, 60-55, 82-74
Διαιτητές : Κατσανεβάκης Αντ., Σμυρνάκης
Πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής (Δαμανάκης Σ.): Πετράκης 3 ( 1 ), Κακλαμάνος 26 ( 6 ), Σταυρουλάκης 6, Χαραλαμπίδης 7, Δαμανάκης Σ. 14 ( 1 ), Κυριακάκης 5, Παπαδάκης Ζ. 21 ( 4 ).
Υπουργείο Εσωτερικών (Καλοκύρης): Βιολάκης 1, Καλοκύρης, Δαμανάκης 21 ( 5 ), Γουγουλιάς, Κιτανόφσκι 9 ( 1 ), Παπαδομιχελάκης, Κοκοτσάκης, Κυριακάκης 6, Πατέντας 14, Πανταγιάς, Κανλής 23, Κωνσταντινίδης.






ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ(ΤΕΛΙΚΗ)


                                                            ΑΓ.Ν.Η. ΕΠ.  ΑΜ. ΔΙΑΦ.ΒΑΘ.


1.HAAGEN DAZS                  7     7     0     517     358      159     14
2.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ      7     4     3     412     412        0     11
3.ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ          7     4     3     382     365       17     11
4.ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 7     4     3     470     483       87     11
5.ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/ΕΚΜΕΚ  7     4     3     386     419      -33     11
6.ΓΙΑΤΡΟΙ                  7     3     4     367     412      -45     10
7.ΕΜΠΟΡΟΙ                  7     1     6     356     420      -64      8
8.ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ          7     1     6     369     490     -121      8


Με έντονα γράμματα είναι οι ομάδες που θα παίξουν για τις θέσεις 1-8 και οι υπόλοιπες για τις θέσεις 9-16


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ(ΤΕΛΙΚΗ)


                                                         ΑΓ.Ν.Η.  ΕΠ.    ΑΜ.  ΔΙΑΦ.ΒΑΘ.


1.ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ     7     7     0     591     331      260     14
2.ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ7     5     2     407     388      -19     12
3.ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ     7     5     2     365     323       42     12
4.ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ     7     4     3     469     351      118     11
5.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ             7     3     4     361     369       -8     10
6.CRETA FARM             7     2     5     321     473     -152      9
7.Α' ΒΑΘΜΙΑ             7     1     6     318     435     -117      8
8.GARDEN ART             7     1     6     170     332     -162      6


H Garden Art έχει δύο μηδενισμούς


Με έντονα γράμματα είναι οι ομάδες που θα παίξουν για τις θέσεις 1-8 και οι υπόλοιπες για τις θέσεις 9-16


ΣΚΟΡΕΡ


1.ΠΑΤΕΡΑΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)     138
2.ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ (HAAGEN DAZS)             130
3.ΛΑΔΑΚΗΣ (ΓΙΑΤΡΟΙ)                     123
4.ΛΑΜΠΑΡΔΑΚΗΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)             123
5.ΓΚΟΓΚΙΤΣΑΣ (HAAGEN DAZS)             120
6.ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)     119
7.ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Ε. (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)     113
8.ΤΣΑΒΑΛΟΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)             111
9.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Θ. (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ) 111
10.ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ ΣΤ. (ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ)   102


ΤΡΙΠΟΝΤΑ


1.ΓΚΟΓΚΙΤΣΑΣ (HAAGEN DAZS)             27
2.ΤΣΑΒΑΛΟΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)             23
3.ΣΑΒΒΑΟΓΛΟΥ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)     20
4.ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ Κ. (ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ)     19
5.ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Ε. (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)     18
6.ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ (ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)     15
7.ΛΑΓΟΣ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)     14
8.ΚΑΡΑΖΟΥΠΗΣ (ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK)13
9.ΠΕΤΡΑΚΑΚΗΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)13
10.ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ (ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ)     12
- ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ (Α' ΒΑΘΜΙΑ)             12


Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.