Που θα πάτε το Σταββαοκύριακο.

Πλούσιο μενού για όλα τα γούστα, περιλαμβάνει αυτό το διήμερο, τόσο σε τοπικό επίπεδο, όσο και σε Εθνικές κατηγορίες. Αναλυτικά ....

-Την τρίτη συνεχόμενη νίκη, που θα το διατηρήσει σε θέση ανόδου ζητά στο "Μ.Μερκούρη", το Ρέθυμνο AEGEAN.Το παιχνίδι με τον Πανερυθραϊκό (σύμφωνα με τον Σ.Κουφό), χαρακτηρίζεται "ύπουλο" και οι Κρητικοί θα προσπαθήσουν να "εξαργυρώσουν" το διπλό της Τριπολης.
-Στην Β΄Εθνική, έχομε ντέρμπι κορυφής, ανάμεσα στον πρωτοπόρο ΟΦΗ και το δεύτερο Ερμή.Ενδεχόμενη νίκη για το συγκρότημα του Β.Βλάχου (που θα παραταχθεί κομπλέ), θα τον καταστήσει όχι μόνο φαβορί για άνοδο,αλλά και για τον τίτλο !!!!
-Το Ηράκλειο αντιμετωπίζει στο Λίντο την ομάδα που έχει γνωρίσει την μοναδική του ήττα μέχρι τώρα.Οι παίκτες του Μ.Δημτριάδη, θέλουν τη νίκη ώστε να παραμείνουν στο ρετιρέ της βαθμολογίας.
-Στον Εργοτέλη, οι παίκτες του Γ.Μακράκη, ψάχνουν το φλουρί της νίκης απέναντι στην άλλη ομάδα της Χαλκίδας, την Εξω Παναγίτσα.
-Στις γυναίκες το Αρκάδι θα κάνει το καθήκον του απέναντι στην Κηφισιά.
--Στο πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣΚ  ολοκληρώνεται η Α΄ φάση στον β΄ όμιλο, με τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής.Από τις επτά ομάδες που συμμετείχαν στον όμιλο, μόνο ο ουραγός της βαθμολογίας Λιβυκός δεν περνάει στην επόμενη φάση, με τις υπόλοιπες έξι να αναμετρόνται χιαστή βάση της βαθμολογικής τους κατάταξης με τις έξι του ομίλου της Δύσης που έχει ολοκληρωθεί.
Το παιχνίδι Σητειακός - Δειλινό δεν γινεται, καθώς το Δειλινό δεν κατεβαίνει και  χάνει στα χαρτιά το παιχνίδι με 20-0.Το εξ αναβολής παιχνίδι Χάνδακας-ΑΟΙ ενδιαφέρει και τον Σητειακό, καθώς αν βγει τρίτος θα παίξει με τον Κύδωνα, ενώ αν τερματίσει τέταρτος με τον Ανδρογέα.
Στην Β' φάση του πρωταθλήματος οι ομάδες του  α΄ομίλου  έχουν κατανεμηθεί ως εξής
Ηρόδοτος-6ος Β΄ ομίλου (1)
Φιλαθλητικός-5ος Β΄ ομίλου (2)
Ανδρογέας- 4ος Β΄ ομίλου (3)
Κύδων-3ος Β΄ ομίλου (4)
Ακαδημία Ρεθύμνου-2ος Β΄ ομίλου (5)
Μεσσαρά-1ος Β΄ ομίλου (6)
Νικήτρια στη φάση αυτή αναδεικνύεται η ομάδα που θα συμπληρώσει δυο νίκες επί της αντιπάλου της (πλεονέκτημα έδρας έχει η ομάδα που τερμάτισε σε ανώτερη θέση στην Α' φάση).
Αλλαγές ίσως γίνουν για την Γ' φάση, κάτι που θα αποφασιστεί μέχρι την Δευτέρα. Αυτό που προτείνουν είναι οι νικητές των ζευγαριών (1) και (6) της Β' φάσης να προκριθούν απ' ευθείας στην τελική φάση. Οι υπόλοιποι νικητές της Β' φάσης θα συναντηθούν μεταξύ τους στην Γ' όπως παρακάτω: 4-2 (7) και 5-3 (8).


Οι αγώνες.

Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική)-Σάββατο 12 Φεβρουαρίου (17.30)
ΔΓΚ Ρεθύμνου ΑΓΟ Ρεθύμνου-Πανερυθραϊκός
Διαιτητές :  Διαμαντής-Παγώνης-Πίγκας (Μαγκανάς)
Γραμματεία : Γιακουμάκη - Σμυρνάκης -Αποστολάκη - Ανδουλάκης

Β’ Εθνική Ανδρών (15η αγωνιστική)-Κυριακή 13 Φεβρουαρίου
Περάματος 17.00 ΓΣ Περάματος Ερμής-ΟΦΗ
Σαλαβός-Τσώνος Μ (Παλάτος)...

Γ’ Εθνική Ανδρών (15η αγωνιστική) -Κυριακή 13 Φεβρουαρίου-2ος Όμιλος Νότου
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΓΠΣ Χαλκίδας
Διαιτητές :  Ντάβαρης-Κατωτικίδης (Κουρκουνάκης)
Γραμματεία : Πασχαλίδη - Πολάκης - Παπαδάκη

Χαλκιά Αν. 15.00 Έξω Παναγίτσα-Εργοτέλης
Μπούκας-Κανακάρης (Χρήστου)

Α2 Γυναικών Όμιλος Νότου -Κυριακή 13 Φεβρουαρίου
Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι Ρεθ.-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Διαιτητές :  Σταθόπουλος-Γιώτη (Νεονάκης)
Γραμματεία : Λάνη - Σπανουδάκη - Βλάσσης

Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης-Β' όμιλος - 7η αγωνιστική Β' γύρου - τελευταία


Κυριακή 13-2-2011Ιεράπετρα - Λιβυκός , 5μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Βαλούρδος - Γερμανής
Γραμματεία : Χατζάκη - Βασιλάκη - Σωμαράκη
Σητειακός - Δειλινό 20-0
Σάββατο 12-2-2011Αναγεννηση - Χερρονάσιος , 7μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές : Φλίγκος - Γιακουμάκης
Γραμματεία : Γαστεράτος - Πασχαλίδη - Αντωνάκη
Χάνδακας - Ιεράπετρα , 5:30μμ , Λίντο , Σάββατο 12-2-2011 , εξ αναβολής
Διαιτητές : Μαρνελάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Λάνη - Πολάκης

Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης

ΑΟΑΝ - Ηράκλειο, 1:30μμ , Αγ. Νικόλαος , Κυριακή 13-2-2011 , εξ αναβολής
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Πετρόσογλου

Πρωτάθλημα Νεανίδων Κρήτης

Εργοτέλης - Ηρόδοτος, 2:30μμ , Αλικαρνασσός , Κυριακή 13-2-2011
Διαιτητές : Μακρής - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Παντουβάκης - Αποστολάκη
ΟΑ Χανίων - Ακάδι  αναβολή

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κρήτης-Β' Φάση- 2η αγωνιστική Α' γύρου

Ηρόδοτος - Ακρωτήρι, 5μμ , Αλικαρνασσός , Σάββατο 12-2-2011
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Βαρούχα - Παντουβάκης - Παπαδάκη
ΟΑ Χανίων - Εργοτέλης, 2μμ , κλ. Χανίων , Σάββατο 12-2-2011
Διαιτητές : Λέμης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κοκκινάκης - Κώτσου Ελπ.
Κίσσαμος - Ηράκλειο , 5μμ , Ταυρωνίτη , Σάββατο 12-2-2011
Διαιτητές : Λέμης - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ - Πλουμίδου
Ηράκλειο - Κίσσαμος , 12μ , Ταυρωνίτη , Κυριακή 13-2-2011
Διαιτητές : Λέμης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ - Πλουμίδου Βρετ. - Πλουμίδου Χαρ.
Αρκάδι - Ιεράπετρα  20-0

Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης-Β' γύρος - 6η αγωνιστική Σάββατο 12-2-2011-Α' κατηγορία

Ανδρογέας - ΟΦΗ, 1μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Μαλαμάς - Παλιατσός
Γραμματεία : Κλάδου - Παπαδάκη - Μαράκη
Ιεράπετρα - Κύδων, 5μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Μακρής - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Χατζάκη - Βασιλάκη - Σωμαράκη
Εργοτέλης - Δειλινό, 4μμ , Λίντο
Διαιτητές : Μπορμπαντωνάκης - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Λάνη - Πολάκης
ΑΓΟΡ - Ηράκλειο, 2μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές : Κατσανεβάκης - Καρανικόλα Αλ.
Γραμματεία : Καλυβιανάκη - Δαμανάκη - Σπανουδάκη

Β' κατηγορία

Γιούχτας - Φιλαθλητικός, 4:30μμ , Αρχάνες
Διαιτητές : Φλίγκος - Γιακουμάκης
Γραμματεία : Γαστεράτος - Πασχαλίδη - Αντωνάκη
Χερρονάσιος - Ακρωτήρι, 4:30μμ , Χερσόνησο
Διαιτητές : Μπανασάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Βλάσσης - Κοκαράκη - Τζάρου
Ηρόδοτος - Σητειακός, 1:45μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Γερμανής
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Ανδρουλάκης
ΑΟΑΝ - Αναγέννηση, 1:30μμ , Αγ. Νικόλαο
Διαιτητές : Μπανασάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Βλάσσης - Κοκαράκη - Τζάρου

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α' Κρήτης-Β' γύρος - 4η αγωνιστική -Α' όμιλος

ΟΑΧ 1 - ΟΑΧ 2, 12μ , κλ. Χανίων, Κυριακή 13-2-2011
Διαιτητές : Σταρουλάκης - Μακρόγιαννης
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Κοκκινάκης
Κίσσαμος - Ακρωτήρι  αναβολή
Ιεράπετρα - ΑΟΑΝ, 3μμ , Ιεράπετρα , Κυριακή 13-2-2011, εξ αναβολής
Διαιτητές : Βαλούρδος - Γερμανής
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη

***** οι αγώνες του Β ομίλου αναβάλλονται λόγω έλλειψης γηπέδων

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' Κρήτης-Β' γύρος - 4η αγωνιστική Κυριακή 13-2-2011-Α' όμιλος

Ηρόδοτος - Ακρωτήρι, 4μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Τζάρου
Ηράκλειο 2 - ΑΓΟΡ, 11πμ , Λίντο
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Μαράκη
Κύδων - Γιούχτας 20-0

Β' όμιλος

Φιλαθλητικός - ΟΦΗ, 12μ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Φλίγκος - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Γαστεράτος - Αντωνάκη
Δειλινό - Αναγέννηση, 5:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης - Γιακουμάκης
Γραμματεία : Αντωνάκη - Κοκαράκη
Ηράκλειο 1 - Εργοτέλης, 7μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Γιακουμάκης - Παλιατσός
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου

Γ' όμιλος

Μεσσαρά - Ιεράπετρα 2, 1μμ , Μοίρες
Διαιτητές : Μπανασάκης - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου
ΟΑΣΗ - Ιεράπετρα 1, 12:30μ , Λίντο
Διαιτητές : Μαχαιριανάκης - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Μαράκη
ΑΟΑΝ - Σητειακός, 12μ , Αγ. Νικόλαο
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη





Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.