A2 Ανδρών | Επαγγελματική νίκη του Ρέθυμνο Aegean (80-73).

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη, σημείωσε το συγκρότημα του Σ.Κουφού.Με αντίπαλο τον Πανερυθραϊκό (που αποδείχτηκε πολύ σκληρός για να πεθάνει), εξαργύρωσε το διπλό της Τρίπολης και παραμένει πάντα σε θέσεις ανόδου.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι γγηπεδούχοι βρέθηκαν να προηγείταν με 17-11 διατηρώντας αυτό το προβάδισμα ως τη λήξη του δεκαλέπτου (23-18).Οι φιλοξενούμενοι,  ισορρόπησαν στο 2ο δεκάλεπτο μειώνοντας σε 23-21, αλλά με μπροστάρη τον Κούμουλο το Ρέθυμνο ανάκτησε και προηγήθηκε  στο +7 (31-24) στο 14΄ενώ το ημίχρονο έληξε 44-41.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πιο συγκεντρωμένοι, έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο στο +12 (65-53).Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο προτελευταίος της κατηγορίας τα έδωσε όλα για την νίκη,μείωσε αλλά τελικά έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το "Μ.Μερκούρη" με 80-73.
Κορυφαίοι οι Κυριακόπουλος 20 (3)- Κούμουλος 12 (1)-Λάτοβιτς 17.
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 44-41 (ημίχ.), 65-53, 80-73.
ΑΓΟΡ: Κυριακόπουλος 20 (3), Κούμουλος 12 (1), Γκρούντμπεργκ 9 (2), Σακελλαρίου, Τσόχλας 2, Μαγκουνής 16, Θεοδωράκος Γ., Θεοδωράκος Ν., Χαρισμίδης 4, Λάτοβιτς 17.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ: Κοντούδης 2, Στραγανιώτης 8 (1), Καλλιανότης 3 (1), Ματζιώρης 4, Σιζόπουλος 20 (2), Πρίτσος 7 (2), Χαραλαμπάκης 5, Σταμάτης 6, Λάκσα 11 (1), Κούρτης 7 (1).