ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Δεύτερο το Αρκάδι

Δεύτερο το Αρκάδι στις Νεανίδες
Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της τελικής φάσης του 23ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγονται στον Βόλο και διοργανώνονται από την ΕΟΚ με την συμμετοχή της Νομαρχίας Μαγνησίας, του Δήμου Βόλου και της Ενωσης Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Θεσσαλίας.
ΤοΑρκάδι στον τελευταίο του αγώνα με τα Α.Λόσια στο ντέρμπυ τίτλου γνώρισε την ήττα με αποτέλεσμα να καταλάβει την δεύτερη θέση.Η κατάκτηση της 2ης θέσης είναι πλύ τιμητική για την ομάδα του Κ.Πλευράκη και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.
Τα αποτελέσματα της πέμπτης και τέταρτης αγωνιστικής:
4η αγωνιστική
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 43
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 75
Δεκάλεπτα: 14-21, 20-47, 27-64, 43-75
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Μαλαμάς
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ(Χρονόπουλος-Τσουκαλάς): Τσουκαλά 2, Γκριτζά Μ., Μητζήθρα, Καλομιτσίνη 9, Γκριτζά Ε. 6, Βλάμη, Σκαρλή 12(2), Κυριακοπούλου 2, Σπυροπούλου 12, Χρονοπούλου, Κουρόγιωργα.
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ(Κάββουρας): Κατρίνη, Παυλοπούλου 10, Κονταλή 14(3), Τόσι, Ναυροζίδου 4, Γρηγοριάδη, Βούλγαρη 3, Δίελλα 7, Πατεράκη 7, Καρλαύτη 8, Όρλοβιτς 10, Τσουκαλά 12.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 48
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22
Δεκάλεπτα: 14-5, 27-14, 36-17, 48-22
Διαιτητές: Κανακάρης-Μαραμής
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ(Πλευράκης): Σαρτζετάκη 5(1), Ανυφαντάκη Ε. 4, Δάμο 8, Τσιρίτα, Δαμανάκη 6(2), Ζαχαράκη Ε. 2, Ανυφαντάκη Μ. 12(2), Θεοδωρομανωλάκη 2, Ορφανουδάκη, Ψυχουντάκη, Ζαχαράκη Μ. 9(1).
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(Χατζηζωγίδου): Σουλτάνη 2, Μπατσιούδη 5, Τσακιρίδου 9(1), Καλπάκη 2, Διβολή, Κουφογιάννη 4.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 51
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 39
Δεκάλεπτα: 17-8, 27-16, 37-23, 51-39
Διαιτητές: Νικολούλης-Ζαγορίδης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Παυλοπούλου): Λόξα 5, Δανούση 12(2), Τσιάδη 1, Βελέντζα, Ντάνξι, Χρυσοχόου 2, Λιγνού 6(2), Γρηγορίου 1, Καρανάσιου, Πεσκαντζίου 5, Τσάρα 8, Σπανού 11(2).
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ(Δαβόρας): Χαιριστανίδου 21(1), Αμοιρίδου, Σαρηγιαννίδου 11(1), Κελεπούρη 3, Ασλάνογλου, Μπάρμπα, Γεωργιάδου, Χονδροματίδου, Παπαδοπούλου, Σιουκιούρογλου 4.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής :
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 63
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 56
Δεκάλεπτα: 18-11, 28-33, 44-42, 63-56
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ζαγορίδης
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ(Κάββουρας): Κατρίνη, Παυλοπούλου 6(1), Κονταλή 14(4), Ναυροζίδου, Γρηγοριάδη, Βούλγαρη 2, Δίελλα 8(1), Πατεράκη 14, Καρλαύτη 2, Όρλοβιτς 2, Τσουκαλά 15.
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ(Πλευράκης): Σαρτζετάκη 4, Ανυφαντάκη Ε. 4(1), Δάμο 14(1), Ζαχαράκη Ε., Ανυφαντάκη Μ. 13(3), Θεοδωρομανωλάκη 13(1), Ζαχαράκη Μ. 8.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 55
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 58
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 41
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 51


Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 341-203 10
2. ΑΡΚΑΔΙ 269-183 9
3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 205-235 8
4. ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 192-251 7
5. ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 198-275 6
6. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 207-265 5

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.