Εργασιακό Χανίων | Ξεκίνησαν τα playoffs (β΄ φάση).

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος τόσο στην Α1 όσο και στην Α2 κατηγορία του εργασιακού τουρνουά μπάσκετ, με διοργανωτή τον ΔΑΟΧ , ενώ την Δευτέρα ξεκίνησε  β' φάση στην Α1 κατηγορία, ενώ σήμερα έχει πρεμιέρα η Α2 κατηγορία...

Σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοίνωσε το Αθλητικό Γραφείο του Δήμου Χανίων (το οποίο διοργανώνει τα τουρνουά), στη β' φάση αναμετρούνται χιαστί οι τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου της Α1 και Α2 (δηλαδή 1η Α'-4η Β', 2η Α'-3η Β', 3η Α'-2η Β', 4η Α'-1η Β').
Θα παίξουν  δυο παιχνίδια και την πρόκριση στα ημιτελικά θα πάρουν οι ομάδες που θα έχουν 2 νίκες ή καλύτερη διαφορά σε περίπτωση που έχουμε από μια νίκη, ενώ μετράει και η ισοπαλία.

Έτσι σύμφωνα με το πρόγραμμα έχομε:

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PLAYOFFS Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-ΤΕΤΑΡΤΗ 02/05/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ
16:00 ΕΝΕΤΙΚΟΝ - FOTARAS EXHAUST TEAM 61-44
17:30 ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ/BURGERMANIA - T&T ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ 20-00 Α.Α. (η ομάδα T&T ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ δεν προσήλθε)

20:30 ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS - ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ 49-58
Στην τελευταία (7η) αγωνιστική για τον Α' όμιλο της Α1 σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:
Πολυτεχνείο - Τροχός & Κίνηση Ριτζάκης/Planet Fitness 47-49
Οικοδόμοι - Μηχανικοί 55-45
ΙΝΚΑ - Ασφάλειες Γλεντουσάκης 58-63
Ρεπό : Ελληνική Αστυνομία.
Ακόμη, σ' εξ αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής είχαμε Ασφάλειες Γλεντουσάκης-Ελληνική Αστυνομία 60-42.

Τέλος με τη διεξαγωγή δυο εξ αναβολής αναμετρήσεων ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος και στο Β' όμιλο της Α2.
Τ' αποτελέσματα:
ΤΕΙ-Καφέ Πυξίδα 31-71
Ενετικόν-Τ&Τ Κατασκευαστική 69-29 (το ματς αυτό άρχισε από το β' ημίχρονο με σκορ 32-19, αφού είχε διακοπεί στο 20', λόγω διακοπής ρεύματος που υπήρξε).