Τα αποτελέσματα των Γυναικών της ΕΚΑΣΚ (Εξ αναβολής)

Ο ΟΦΗ έκανε την ανατροπή του ΟΑΧ2000 στο ΒΑΚ και πανηγύρισε το πρώτο του θετικό αποτέλεσμα με 57-54, στο εξ αναβολής ματς της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γυναικών της ΕΚΑΣΚ. Το σύνολο του Καρλάφτη αν και βρέθηκε να προηγείται με νταμπλ σκορ (14-7) στο πρώτο δεκάλεπτο, έμεινε πίσω καθώς τα κορίτσια από τα Χανιά με επιμέρους 8-20 βγήκαν μπροστά στο ημίχρονο (22-28). Η Μαθιουδάκη όμως πήρε την ομάδα από το… χέρι η Ιατράκη και η Λιόντα «εκτέλεσαν» τις φιλοξενούμενες έξω από την γραμμή των 6,75 και έτσι ο ΟΦΗ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

ΟΦΗ-ΟΑΧ2000 57-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-7, 8-20, 19-17, 16-10
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Μαρκάκης
ΟΦΗ (Καρλάφτης): Διαμαντάκη, Ιατράκη 7 (1), Αγαθαγέλου 12, Τζανετή, Τζαγκαράκη, Μαθιουδάκη 25 (4), Χριστοφοράκη, Λιόντα 13 (2).
ΟΑΧ2000 (Τσακνή): Σκαλιδάκη, Πλανάκη 10, Κιαχίδου 11 (2), Διγκα 2, Δοξαστάκη, Καρανουσαδάκη 12, Μαρτσάκη, Μαλινδρέτου, Νάκο6, Ηλιάκη 12 (4).