«Σκόνταψε» στην Πεντέλη ο ΟΦΗ

Για 35 λεπτά κρατούσε ο ΟΦΗ τα ηνία στο σκορ μέσα στην Πεντέλη, οι γηπεδούχοι όμως στα τελευταία πέντε λεπτά κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να κατακτήσουν το θετικό αποτέλεσμα με 70-68. Όσον αφορά τα τελευταία λεπτά στην Πεντέλη, Οι δυο ομάδες βάδιζαν χέρι-χέρι, με τους Κρητικούς να μπαίνουν στο τελευταίο λεπτό προηγούμενοι με 66-68. Ο Μπέλη ισοφάρισε στα 50'' σε 68-68, ενώ ο ίδιος στα 12'' έκανε το 70-68. Ο Πετράκης δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του στο φινάλε, και έτσι η ομάδα του Κώστα Χαρτοματσίδη, πήρε τη νίκη αφήνοντας στον ΟΦΗ στο 2-4.

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΟΦΗ 70-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Μαρίγλη
ΔΕΚΑΛΕΤΑ: 12-10, 33-38, 50-52, 70-68
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 10 (2), Ευαγγελούδης 8, Ντιμπ 4, Κουσουλας 3 (1), Καρούζος 17 (5), Μπέλη 7, Κουκάκης, Μπίγκος 9 (2), Σαλτουρίδης 4, Πανετής, Φωτόπουλος 3.
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 30 (3), Αγαπιάδης 6, Τασιούδης 3 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης 7 (2).