Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΑΟΚΧανιά στο Σχηματάρι

Την «έκπληξη» προσπάθησε να κάνει ο ΑΟΚΧανιά στο Σχηματάρι. Το σύνολο του Παπανικολάου πάλεψε απέναντι στο φαβορί της κατηγορίας όμως η αστοχία του στο δεύτερο ημίχρονο το κράτησε πίσω στην πολυπόθητη νίκη (62-56). Οι παίκτες του Ερμή μπορεί να πήραν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 13-10, παρόλα αυτά η ομάδα της Κρήτης κατάφερε να παραμείνει κοντά και να πάει με το -3 (30-27) στα αποδυτήρια . Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρόλο που ο ΑΟΚΧανιά προσπάθησε να συνεχίσει την πίεση προκειμένου να ανατρέψει το σκορ, έμεινε πίσω, λόγω αστοχίας και έτσι  γνώρισε την ήττα με 62-56. Την επόμενη αγωνιστική (2η) υποδέχεται την Ένωση Ιλίου στα Χανιά.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ -ΑΟΚΧ ΧΑΝΙΑ 62-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 30-27, 48-38, 62-56
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Λάμπος
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Σίσκος): Γιανναλέτσος, Καρακωστάκης, Γκοντόπουλος 5 (1), Γεωργίου, Δέδες 7, Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 5, Κουλούρης 14 (2), Σιδέρης, Δημητριάδης 17.
ΑΟΚΧ ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου-Ρενιέρης): Κελεσίδης 6, Ιωακειμίδης 1, Αλεξίου 2, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 21 (2), Βρεττός 2, Κατράνας 3, Μαντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19 (1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης, Παλαιοκρασσάς.