Ήττα στην παράταση για το Αρκάδι

Στην παράταση γνώρισε την ήττα το Αρκάδι απέναντι στον ΕΦΑΟΖ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γυναικών της Α2. Τα κορίτσι του Πλευράκη «κρατούσαν μέχρι και το 34 τα ηνία στο σκορ, όμως η ομάδα του Ζωγράφου με επιμέρους 4-18 έφερε το παιχνίδι στα ίσια (60-60) στο 40’ και εν συνεχεία το οδήγησε στην παράταση. Εκεί επέτρεψε στις γηπεδούχες να σκοράρουν μόλις έναν πόντο έναντι των 6 με αποτέλεσμα ο ΕΦΑΟΖ να κατέκτησε το «διπλό» μέσα στο Μελίνα Μερκούρη και να φτάσει τους 27 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Από την άλλη το Αρκάδι παρά την καλή εμφάνιση απέναντι σε ένα ισχυρό αντίπαλό, έμεινε στους 17 και το 3-12 στη σειρά.

Αξίζει να αναφερθεί ότι το ματς Παναθηναϊκός-ΟΑΧ αναβλήθηκε, λόγω απαγορευτικού απόπλου.

ΑΡΚΑΔΙ-ΕΦΑΟΖ 61-66 (παρ.) 60-60 κ.α.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 31-29, 45-39, 60-60, 61-66
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 3 (1), Σταυριανουδάκη, Κανδεράκη, Ουρανού, Κουλούρη Στ. 16 (1), Θεοδοσουλάκη 18, Καζά 7, Φοβάκη 2, Φραγγελάκη, Καούκη 15 (2).
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος-Κομνηνός): Καραβέλη 8, Σατρατζεμη 7 (1), Κυριου 4, Βαμβακά 12, Λιναρά, Ζουρνή 19, Κεσσέ 13 (3), Βυζεντίνη, Κουρουβάνη, Λερή 3 (1).